Laterna magika

Malý princ

Posledních pět repríz - přidáno představení 22. 2. od 17 hod.

Základní informace

Přibližná délka představení

1 hodina 50 minut, 1 přestávka 20 minut

Premiéra

1. duben 2016

Činohra, zpěv, hudba, tanec a velkoplošné projekce – to je Malý princ v režii Vladimíra Morávka. Kniha spisovatele a letce Antoina de Saint-Exupéryho, jež poprvé vyšla v roce 1943, patří mezi 50 nejprodávanějších na světě.

Tvůrci

O inscenaci

Posledních pět repríz! Derniéra 23. 2., pro velký zájem přidáno představení 22. 2. od 17 hod.

Ačkoli je řazen do dětské literatury, Malého prince si pro jeho poselství oblíbili především dospělí. Ani náš Malý princ není pohádkou, ale podobenstvím o veliké duševní síle člověka, který dokáže vytrvat i na hranici přežití, když poslechne své vnitřní dítě. Ten hlásek, který chce žít a dívá se na svět nezkaženýma očima. I v naší inscenaci se Malý princ setkává s trochu sobeckou Růží, a obyvateli sedmi planet, kteří žijí životy beze smyslu. Nastavuje nemilosrdné zrcadlo, ale také nabízí cestu ven. V příběhu nechybí notoricky známé prvky: poušť a letec, obyvatelé sedmi planet: Král, Domýšlivec, Pijan, Byznysmen, Lampář a Zeměpisec nebo Růže. V autorském divadelním představení ale na diváky samozřejmě čeká i řada překvapení.

V představení jsou použity německé a anglické titulky. Záštitu nad inscenací převzal velvyslanec Francouzské republiky v ČR, pan Jean-Pierre Asvazadourian. Mediálním partnerem inscenace se stal magazín Flying Revue. Můžete si na jeho internetových stránkách přečíst rozhovory s Petrem Baťkem, který v naší inscenaci ztvárnil roli Pilota.

Vhodné pro diváky od 12 let.

Z našeho e-shopu

Laterna magika

fotografická publikace M. Becka věnovaná Laterně magice

289 Kč

Skladem pouze 2 kusy