Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Dominik Teleky

Dominik Teleky

Host Laterny magiky

Biografie

Narodil se daleko, v Michalovcích. Teď je v Praze, jinak v Brně. Vždycky se ocitne na nějakém místě a snaží se říkat si, že je tam správně. Je studentem absolventského ročníku Janáčkovy akademie múzických umění v oboru činoherní herectví v ateliéru Niky Brettschneiderové a Igora Dostálka. Již od 1. ročníku účinkuje v Městském divadle v Brně. Zahlédnout ho můžete v inscenacích Kočky, Flashdance, Duch a Johnny Blue. Spolupracoval také s Brněnským divadlem Feste. Účinkoval na hudebním festivalu ve Znojmě v opeře Platee. Od roku 2016 spolupracuje a je členem divadla Husa na provázku.
Na obrazovce se mihl v televizní pohádce Jiřího Stracha Svatojánský věneček, v seriálu Labyrint a v několika studentských filmech. Také v poetickém hudebním dokumentu o natáčení filmu na motivy muzikálu Balada pro banditu Divadla Husa na provázku KOLOČAVA: Sedm dnů ve stejné řece. Tu a tam zakoulí očima i ve videoklipu Fany rozkvetly stromy. Věnuje se folklóru, začínal ve Folklórním souboru Zemplín později ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš v Brně. Sedm let dělal taky karate. Spíš se snažil. Také se snaží zpívat, stepovat, hrát na kytaru a klavír. Myslí si, že člověk se vždycky o něco snaží. V lepším případě.