Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Návštěva divadla pro handicapované

Scény Národního divadla jsou přístupné pro handicapované a v hledištích jsou vyblokována zvláštní místa. Každou návštěvu doporučujeme předem konzultovat s obchodním oddělením Národního divadla.

Upozornění: V souvislosti s mimořádnými opatřeními není možné používat v historické budově Národního divadla provozní výtah v hledištní časti.
Omlouváme se za dočasně nefunkční plošinu pro vozíčkáře v historické budově Národního divadla. Aktuálně tedy nelze usazovat vozíčkáře bezbariérově. 

Jak zakoupit vstupenky?

Máte-li zájem o návštěvu divadla a používáte invalidní vozík, kontaktujte nás, prosím, co nejdříve před představením. Kapacita blokovaných míst pro vozíček je na všech scénách omezená. Nerezervujte si, prosím, jiná místa v hledišti sami. V případě, že zvolíte způsob převzetí vstupenek na dobírku či doporučeně poštou, upozorňujeme na nutnost zakoupení vstupenek nejpozději 2 týdny před konáním představení.

Jak zakoupit předplatné?

Zájemci z řad handicapovaných diváků si mohou zakoupit i předplatné na scény Národního divadla. Předplatné je v prodeji 2x v sezoně – na jaře Celosezonní a na podzim Vánoční předplatné. Nákup předplatného pro vozíčkáře nebo osobu se sníženou schopností pohybu a orientace doporučujeme vždy konzultovat s oddělením předplatného.

Sleva na vstupenky

Národní divadlo poskytuje slevu 50 % pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P. Na jeden průkaz lze zakoupit nejvýše 1 vstupenku, na průkaz ZTP/P nejvýše 2 vstupenky, z toho 1 vstupenka je pro průvodce.

Vstupenky pro osoby s omezenou schopností pohybu

Návštěvu divadla osoby s omezenou schopností pohybu doporučujeme oznámit již při koupi vstupenky.

V Národním divadle je pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena lóže č. 8 v přízemí. 
Ve Státní opeře jsou pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena místa po obou koncích 15. řady v přízemí. 
Ve Stavovském divadle je pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena lóže č. 13 na 2. balkoně. 
Na Nové scéně jsou pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena místa v 15. řadě / V1, V2, V3, V4. 

Bezbariérový přístup do hlavní pokladny

Hlavní pokladna Národního divadla sídlí na adrese Národní 4, Praha 1, ve vstupním foyer Nové scény. Hlavní vstup do Nové scény je z ulice Národní třída.
Vstupní dveře (šířka 2x 76 cm), které se otevírají směrem ven, se nacházejí po stranách předsunutého proskleného zádveří. U obou vstupů je umístěna zvonková signalizace (výška 110 cm). Ze zádveří (šířka 10 m, hloubka 275 cm) vedou do vstupní haly dvoje dvoukřídlé dveře (šířka 2x 73 cm), které se otevírají oběma směry. Ve vstupní hale po pravé straně je umístěná pokladna (pult výška 136 cm).

Popis přístupových cest do divadel

Do každé z divadelních budov je zvláštní přístupová cesta vhodná pro handicapované. Ve všech případech doporučujeme asistenci průvodce. Personál divadla je k dispozici jako doprovod od vchodu do divadla k místu v hledišti.

Parkování pod Provozní budovou ND

Informace o parkování pro handicapované naleznete na stránce Parkování v Národním divadle

Kontaktujte nás

Informace o vstupenkách

po–ne 10–18