Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Návštěva divadla pro handicapované

Scény Národního divadla jsou přístupné pro handicapované a v hledištích jsou vyblokována zvláštní místa. Každou návštěvu doporučujeme předem konzultovat s obchodním oddělením Národního divadla.

Upozornění:  Ve Stavovském divadle je pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena lóže č. 13 na II. balkoně, kam se lze pohodlně dopravit výtahem. Do přízemí je nutné využít schodiště. Divákům s pohybovým handicapem proto doporučujeme nákup vstupenek v lóžích ve zvýšeném přízemí, popř. na balkonech.

Jak zakoupit vstupenky?

Máte-li zájem o návštěvu divadla a používáte invalidní vozík, kontaktujte nás, prosím, co nejdříve před představením. Kapacita blokovaných míst pro vozíček je na všech scénách omezená. Nerezervujte si, prosím, jiná místa v hledišti sami. V případě, že zvolíte způsob převzetí vstupenek na dobírku či doporučeně poštou, upozorňujeme na nutnost zakoupení vstupenek nejpozději 2 týdny před konáním představení.

Jak zakoupit předplatné?

Zájemci z řad handicapovaných diváků si mohou zakoupit i předplatné na scény Národního divadla. Předplatné je v prodeji 2× v sezoně – na jaře Celosezonní a na podzim Vánoční předplatné. Nákup předplatného pro vozíčkáře nebo osobu se sníženou schopností pohybu a orientace doporučujeme vždy konzultovat s oddělením předplatného.

Sleva na vstupenky

Národní divadlo poskytuje slevu 50 % pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P. Na jeden průkaz lze zakoupit nejvýše 1 vstupenku, na průkaz ZTP/P nejvýše 2 vstupenky, z toho 1 vstupenka je pro průvodce.

Vstupenky pro osoby s omezenou schopností pohybu

Návštěvu divadla osoby s omezenou schopností pohybu doporučujeme oznámit již při koupi vstupenky.

V Národním divadle je pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena lóže č. 8 v přízemí. 
Ve Státní opeře jsou pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena místa po obou koncích 15. řady v přízemí. 
Ve Stavovském divadle je pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena lóže č. 13 na 2. balkoně. 
Na Nové scéně jsou pro osoby s omezenou schopností pohybu vyhrazena místa v 15. řadě / V1, V2, V3, V4. 

Bezbariérový přístup do hlavní pokladny

Hlavní pokladna Národního divadla sídlí na adrese Národní 4, Praha 1, ve vstupním foyer Nové scény. Hlavní vstup do Nové scény je z ulice Národní třída.
Vstupní dveře (šířka 2× 76 cm), které se otevírají směrem ven, se nacházejí po stranách předsunutého proskleného zádveří. U obou vstupů je umístěna zvonková signalizace (výška 110 cm). Ze zádveří (šířka 10 m, hloubka 275 cm) vedou do vstupní haly dvoje dvoukřídlé dveře (šířka 2× 73 cm), které se otevírají oběma směry. Ve vstupní hale po pravé straně je umístěná pokladna (pult výška 136 cm).

Popis přístupových cest do divadel

Do každé z divadelních budov je zvláštní přístupová cesta vhodná pro handicapované. Ve všech případech doporučujeme asistenci průvodce. Personál divadla je k dispozici jako doprovod od vchodu do divadla k místu v hledišti.

Parkování pod Provozní budovou ND

Informace o parkování pro handicapované naleznete na stránce Parkování v Národním divadle

Kontaktujte nás

Informace o vstupenkách

PO–PÁ 9–18
SO–NE 10–18

Informace lze získat také na stránce Vše o vstupenkách.