MENU

Molièrův
MISANTROP ve Stavovském divadle

Misantrop – vedle Tartuffa a Lakomce základní komediální archetyp, kterým světové drama obohatil génius francouzského klasicismu. Misantrop nenávidí lidi. Ale je tomu u Molièra (1622–1673) skutečně tak? Na repertoár Národního divadla, tentokrát na jeviště Stavovského divadla, se Misantrop vrací po více než třiceti letech v dráždivé interpretaci Jana Friče.

Premiéry 23. a 24. května 2019 ve Stavovském divadle

Štefan Margita 
v koncertním provedení Zlata Rýna

V září letošního roku to bude 150 let od prvního uvedení Wagnerovy opery Das Rheingold (Zlato Rýna), jejíž koncertní provedení uvedeme 23. a 26. května 2019 v podání Orchestru Státní opery pod taktovkou hudebního ředitele Státní opery Andrease Sebastiana Weisera.

VÍCE INFORMACÍ

Laterna magika: Dekonstrukce 
a aktualizace

Navštivte ojedinělou výstavu, kde se kurátorky výstavy Lucie Česálko-vá a Kateřina Svatoňová pokusí odhalit základní principy Laterny magiky, pochopit podstatu multimediálního představení, jeho možnosti i limity.

VÍCE INFORMACÍ

Stále v pohybu / Continuously Moving

Balet Národního divadla v čele s uměleckým šéfem Filipem Barankiewiczem představil novou sezonu 2019/2020, která se ponese v duchu sloganu Stále v pohybu. Jeden z prvních projektů, který tuto myšlenku naplňuje, je instalace, jež propojuje pohyb a tanec s technologií.
Interaktivní instalace Františka Pecháčka – Videogalerie Nové scény Národního divadla – od 14. 5. 2019. 

VÍCE INFORMACÍ

Národní divadlo dětem

Představujeme vám nabídku titulů Národního divadla vhodné pro rodiny s dětmi. Na dopolední a odpolední představení platí 20% sleva pro děti do 15 let, kterou lze uplatnit v pokladnách i při online nákupu.

NABÍDKA PŘEDSTAVENÍ

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.