MENU

Premiéra Billyho Budda

První premiérou nového roku bude Brittenova opera Billy Budd, kterou Národní divadlo uvede v české premiéře, a to v původní čtyřaktové verzi. Hlavní role ztvární Američan Christopher Bolduc a izraelský basbarytonista Gidon Saks, tenorista Štefan Margita. Hudebního nastudování se ujme známý anglický dirigent Christopher Ward
a režie Daniel Špinar.
Nenechte si ujít toto exkluzivní obsazení! 

KOUPIT VSTUPENKY

Změny v programu Činohry

Vážení diváci, z důvodu zdravotní indispozice v souboru jsme nuceni udělat následující změny v programu. 23. ledna bohužel rušíme představení NOČNÍ SEZÓNA ve Stavovském divadle. Vstupné vám samozřejmě vrátíme zpět v plné výši. Ve středu 24. ledna jsme nuceni nahradit představení Láska a informace reprízou inscenace DOTKNI SE VESMÍRU A POKRAČUJ. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud jste již inscenaci zhlédli, vrátíme vám samozřejmě vstupné v plné výši. 

VÍCE INFORMACÍ

Rada ND v novém složení

V pondělí 22. ledna 2018 zasedala v historické budově Národního divadla Rada ND v novém složení. Seznámila se s výsledky Národního divadla za poslední čtyři roky. Ředitel ND prof. MgA. Jan Burian představil umělecké a strategické plány divadla na příští období. Podrobnější stanovisko Rady bude zveřejněno.


SLOŽENÍ RADY ND

 

ND TALKS – debaty na Nové scéně

Na jaře jsme pro vás v rámci doprovodných programů ND+ připravili pokračování cyklu ND TALKS. Jde o přednášky tematicky vztažené k novým inscenacím, k právě probíhajícím výstavám, nebo obecně k uměleckému směřování Činohry ND.
Přednášky a následné diskuse se konají vždy ve foyer Nové scény od 18:00 a jsou zdarma.

PŘEHLED DEBAT

Snídaně v divadle

Napadlo vás někdy, jaké je to posnídat
v historické budově Národního divadla
v době, kdy se divadlo teprve probouzí? Váš sen se může stát skutečností.
V rámci edukačních programů ND plus jsme pro vás připravili nový zážitkový formát setkání s divadlem. 

podrobnosti

Balet ND vypisuje KONKURZ!

BALET NÁRODNÍHO DIVADLA V PRAZE vypisuje KONKURZ na sezonu 2018/2019. Hledáme sboristy – profesionální tanečníky ženy i muže a první sólisty!

VÍCE INFORMACÍ