Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Alex Sadirov, Laterna magika 2019

Alexandr Sadirov

Člen souboru Laterny magiky

Biografie

Narodil se ve Lvově ve sportovně-umělecké rodině. Jeho životním krédem je všestrannost a otevřenost tanečním stylům napříč̌ žánry. S poznáváním baletních technik zároveň vyrůstal na streetové/urban scéně – odmalička se účastnil mnoha tanečních událostí, mezinárodních kempů, battlů atd. V roce 2011 absolvoval na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy obor klasický tanec.

Na TKP tančil v klasickém (Šípková Růženka, Svita v bílém, Najáda a rybář...) i v moderním repertoáru – v choreografiích Jiřího Kyliána, Petra Zusky, Pavla Šmoka, Berangere Andreo, v současné tvorbě Viktora Konvalinky, Tomáše Rychetského ad.

Po absolvování konzervatoře byl členem souboru Bohemia Balet, se kterým cestoval po celém světě. Absolvovali např. Festival Internacional de Ballet v Kolumbii, Světový festival divadelního umění mládeže v japonské Toyamě a další gala večery v Číně, Francii, Polsku, Německu aj. Jako sólista hostoval v Pražském komorním baletu v choreografiích Sinfonietta a Podmínka zániku a spolupracoval se souborem 420PEOPLE (Dny české kultury v Tbilisi, Turné po Jižní Koreji, Kulturenfestivalen ve Stockholmu...)

Byl vybrán jako jediný tanečník a freestyler Bobbyho McFerrina na pražském koncertě s názvem Solo Show 2015. Dále působil jako tanečník na koncertech Jiřího Korna, Karla Gotta a dalších českých umělců. Účinkoval v muzikálech Aida; Lucie, větší než malé množství lásky; Chicago; Mamma Mia; Adéla ještě nevečeřela.

Od roku 2012 je členem Laterny magiky. V současnosti je také členem souboru DEKKADANCERS, vede lekce Studia Nové scény, je lektorem v Taneční škole ROXTON a působí jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři Praha. Aktivně se věnuje DJingu a hudební produkci. Pořádá pravidelnou taneční událost Triple Shot Party na Nové scéně ND a vytvořil hudbu pro několik inscenací DEKKADANCERS, pro švédský soubor Norrdans a Bavorský státní balet.