Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Petr Batěk

Petr Batěk

Host Laterny magiky

Biografie

Herec a muzikant Petr Batěk je stálým hostem Divadla Na Fidlovačce a také Západočeského divadla v Chebu, kde byl až do roku 2013 členem hereckého souboru. V letech 2000–2008 působil v Městském divadle v Mostě. V minulosti spolupracoval například s Divadlem na Vinohradech, Divadlem v Mladé Boleslavi, nebo divadlem Alfa v Plzni. Svou divadelní pouť započal přibližně v roce 1994 v několika plzeňských neprofesionálních souborech, jako například Dialog nebo Okřídlený vůl. Zkušenosti z oblasti loutkového a alternativního divadla si odnesl ze svého prvního angažmá v Divadle rozmanitostí. Do paměti televizních diváků se zapsal například rolí Cyrila v rodinném seriálu Gympl, Vladimírem Procházkou v Kriminálce Anděl, nebo stopařem Andreou ve filmu Zejtra napořád. V roce 2015 debutoval také na literárním poli a to svou první básnickou sbírkou Ona má křídla, která vyšla u nakladatelství NoLimits. Následovaly sbírky Výkřik motýla (2018) a Mezi svými rýmy (2019).
Od svých patnácti let se věnuje hudbě a jako hráč na bicí nástroje prošel několika hudebními skupinami (Hind Window, The End of Colours, The Doors revival, Tudor, Fatamorgana, Petr Kalandra memory band). V jiných projektech hraje na kytaru a zpívá.
Kromě herecké práce se již několik let zabývá přípravou a režií pouličního divadla zejména pro svou uměleckou agenturu PHB-ART. Zkušenosti redaktora zpravodajství posbíral v roce 1999 v redakci Českého rozhlasu Plzeň a často je uplatňuje doposud v roli moderátora.
Webové stránky: http://petrbatek.cz/