Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Eva Vrbková

Eva Vrbková

Host Činohry

Biografie

Čtrnáct let byla v angažmá v brněnské Huse na provázku. Nyní je na volné noze – spolupracuje se Švandovým divadlem, Divadlem Komedie, hrála v Shakespearovských slavnostech. Z roli Natasji Filipovny v Idiotovi (Husa na provázku) byla nominována na Cenu Alfréda Radoka.

Skládá autorské písně, koncertuje, vytvořila hudbu k inscenaci Cry baby cry (Švandovo divadlo). K uvedení se chystá její hudební debut ve filmu Holky šikovný režisérky Lenky Wimmerové. Ve filmu nejčastěji spolupracuje s režisérem Robertem Sedláčkem, který ji obsadil do svého debutu Pravidla lži a posléze i do snímků Muži v říji a Rodina je základ státu, kde ztvárnila hlavní roli, za niž získala čestné uznání Trilobit a nominaci na Cenu filmových kritiků a Českého lva 2012.

Na scéně ND hrála Živu v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně a účinkovala v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.