Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Kafka: Proces
Balet

Kafka: Proces

Prožijte příběh Josefa K.

Stavovské divadlo

Základní informace

Kde hrajeme

Stavovské divadlo

Přibližná délka představení

1 hodina 30 minut, bez přestávky

Premiéra

Česká premiéra: 13. června 2019 ve Stavovském divadle

ND+

Zveme vás na komentovanou procházku Po stopách Franze Kafky, která vám nabídne kontext Kafkových inspirací a prostředí, ve kterém spisovatel tvořil a žil a která vás navnadí na zhlédnutí baletního ztvárnění Kafkova Procesu v podání Baletu ND, představení, které je uváděno ve Stavovském divadle a na procházku přímo navazuje.

Balet Maura Bigonzettiho podle Franze Kafky. Legendární literární dílo a jeho baletní zpracování, které nepochybně ke Kafkově Praze patří a dotváří toto milieu osobitým a umělecky hodnotným způsobem.

Účinkující

  • 2022-2023

O inscenaci

Uprostřed hluboké noci se otevřou dveře a vstoupí žena zahalená v listech papíru, symbolizující osud spícího protagonisty a zuřivý hněv, kterému je vystaven…

Tak zní incipit díla Proces slavného italského choreografa Maura Bigonzettiho. Ten, fascinován neodolatelným jazykem Franze Kafky, traumatickým dějem a trvalou aktuálností jeho románu Proces, se nechal vtáhnout do temného světa pana Josefa K. a vytvořil moderní inscenaci plnou dramatických zvratů.

Sledujeme příběh Josefa K., který se v den svých 30. narozenin probudí a uvidí u své postele tři policejní agenty, kteří ho chtějí z nepochopitelných důvodů zatknout. Zmatený a ohromený K. je pak zatažen do justiční mašinérie a ztratí se ve víru podivných událostí.

Sólisté a sbor Baletu Národního divadla

Doprovodný program ND+
Zveme vás na procházku Po stopách Franze Kafky, která vás uvede do kontextu a navnadí na zhlédnutí následného tanečního představení Baletu ND.

Klobouky pro inscenaci Kafka: Proces Baletu Národního divadla věnovala společnost TONAK a.s. tradiční výrobce klobouků již 220 let.

Fotograf vizuálu: Anna Rasmussen
Fotografové inscenace: Martin Divíšek, Pavel Hejný

NABÍDKA PRO ŠKOLY:  Chcete-li využít speciální zvýhodněnou nabídku pro školy (představení + Procházka po stopách F. Kafky) a získat informace o termínech a ceně vstupenek, kontaktujete prosím písemně Kateřinu Hanáčkovou.

Foto a video galerie

Sdílet na sociálních sítích

Z našeho e-shopu

Program Kafka: Proces

programová brožura k inscenaci Kafka: Proces

60 Kč

Mohlo by vás zajímat

Partneři inscenace
Kafka: Proces
Tonak

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. srpna od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce ledna 2023.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u Stavovského divadla

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

Občerstvení ve Stavovském divadle

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou. 

Nápojový lístek (PDF, 70 kB)