Kylián – Mosty času
Balet

Kylián – Mosty času

Bella Figura, Gods and Dogs, Petite Mort, Šest tanců

Vyberte datum

 • listopad
 • červen
  listopad

  sobota 28. 11.
  14:00

  Prodej nezahájen

  Základní informace

  Přibližná délka představení

  2 hodiny 30 minut, 2 přestávky 20 minut

  Premiéra

  21. listopad 2019

  Unikátní inscenace Kylián – Mosty času představuje díla slavného českého rodáka, Jiřího Kyliána, který se nepochybně stal ikonou světového choreografie. Komponovaný večer představuje čtyři opusy Bella Figura, Gods and Dogs, Petite Mort a Šest tanců, které patří ke skutečným lahůdkám tanečního divadla a zdobí repertoár naší první scény. Pro soubor Baletu Národního divadla je to veliká pocta, obrovská interpretační zkušenost i výzva.

  Tvůrci

  O inscenaci

  „Tanec nevyjadřuje jen radost, smutek nebo jiné citové rozpoložení, může být i modlitbou, rituálem, terapií nebo intelektuální strukturou. Má nekonečné množství abstraktního nebo realistického ztvárnění. A když se dělá profesionálně, je to, jako by tanečník říkal: Já jsem umělecké dílo!“
  Jiří Kylián

  Inscenace Kylián – Mosty času přináší na jeviště právě tu esenci Kyliánovy osobnosti, to něco, co vždy při sledování jeho choreografií vyráží dech, zrychluje tep, vhání slzy do očí a nutí nás uvažovat o ryzí kráse, dokonalém umění. Je to téměř hmatatelné v dílech Bella Figura i Gods and Dogs, stejně jako v „mozartovských choreografiích“ Petite Mort a Šest tanců.
  „Jsem rád, že si Jiří Kylián vybral pro Prahu právě tyto choreografie, které považuji za velmi senzitivní a které bezesporu patří k pokladům jeho tvorby,“ dodává k dramaturgii inscenace umělecký šéf Baletu ND Filip Barankiewicz.

  Premiéra: inscenace Kylián – Mosty času byla uvedena 11. října 2018 v rámci oslav 100. výročí republiky 1918–2018. V této skladbě choreografií uvádí Balet ND inscenaci Kylián – Mosty času od 21. listopadu 2019.

  Sólisté a sbor Baletu Národního divadla

  Fotograf inscenace: Serghei Gherciu

   

  Z našeho e-shopu

  Kylián: Budiž k něčemu

  unikátní soubor myšlenek choreografa Jiřího Kyliána

  145 Kč