Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Paul Irmatov

Paul Irmatov

První sólista Baletu ND

Biografie

Tanečník ruského původu vyrůstal a studoval v Německu. Své první taneční vzdělání získával pod vedením jeho rodičů Igora Irmatova a Elviry Irmatovy. Po absolutoriu taneční akademie v Mnichově (Kirill Melnikov) pod vedením Jana Broeckxa nastoupil v roce 2018 do souboru Baletu Národního divadla. V dubnu 2021 se stal demisólistou. Díky úspěšnému ztvárnění titulní postavy v Romeovi a Julii Johna Cranka byl Paul Irmatov bezprostředně po české premiéře povýšen rovnou na pozici prvního sólisty.

Paul je výjimečně nadaný umělec s bravurní technikou (například Modrý pták ve Spící krasavici) a sebejistotou hlavně v klasických variacích a partech. Oslňuje vnitřní hlubokou krásou, poezií tanečního projevu, ale i houževnatostí a pílí. 

Mezi jeho nejvýznamnější role v Národním divadle patří  Romeo v  Romeovi a Julii (J. Cranko), Modrý pták ve Spící krasavici (M. Haydée), Lenskij v Oněginovi (J. Cranko), Vyvolený ve Svěcení jara (G. Tetley), upoutává na sebe pozornost i v sólových partech: valčík a ruský tanec v baletu Louskáček – Vánoční příběh (Y. Vàmos), Zlatý buddha v Bajadéře (J. Torres) či jako Benno v Labutím jezeře (J. Cranko), představuje se také v inscenacích neoklasického repertoáru, například v Žalmové symfonii, Petit Mort a Bella Figura (J. Kylián) či Puppet (D. Lee)