Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Laterna for Camera – New NormalLaterna for Camera – New Normal
Taneční film

New Normal

Poetický taneční film Laterny magiky k zhlédnutí online

Online
Online
Zdarma

Základní informace

Kde hrajeme

Online

Přibližná délka představení

15 minut, bez přestávky

Film ke zhlédnutí
Dance for camera
Film ke zhlédnutí
Laterna magika se poprvé představuje v žánru dance for camera a hned zahajuje novou programovou řadu audiovizuální tvorby. Film je ke zhlédnutí zdarma na této stránce od 14. června 2021.

Poetický taneční film Laterny magiky v režii Jakuba Jahna a choreografii Nataši Novotné reaguje na současnou situaci a přináší pohled na „nový normál“ jako naději, příležitost a transformaci.

Účinkující

  • 2022-2023
  • 2023-2024

Tvůrci

Choreografie
Nataša Novotná
Scéna a kostýmy
Marek Cpin
Light design
Karel Šimek
Umělecká supervize
Radim Vizváry
Dramaturgická asistence
Jana Návratová

New normal je sociologický pojem definující stav, který nastane po prodělané změně. Film reaguje na aktuální situaci v širokém metaforickém fokusu a svým způsobem předjímá stav nového normálu, k němuž spějeme, jako naději, příležitost a transformaci.

Vše se pohybuje v úrovni metafory, nevyprávíme příběh a neukazujeme ani konkrétní popisné situace a vztahy. Vše je v pohybu, tanečníci, prostor i kamera. Organická hmota se mísí s anorganickou. Hledáme hranici stylizace a realismu.

K transformaci dochází vnitřním hledáním a niterným soubojem, v němž člověk překonává sám sebe a získává nový soubor dispozic.

New Normal je naděje.

***

Film New Normal byl v listopadu 2021 oceněn na mezinárodní přehlídce Experimental Film and Music Video Festival. Stal se vítězem v kategorii nejlepší kamera.

***

Děkujeme značce BAŤA  za obuv pro tanečníky. 

Foto a video galerie

    Laterna for Camera: New Normal

    Sdílet na sociálních sítích