Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Karel Šimek

Karel Šimek

Biografie

Počáteční bod v práci se světlem bylo Národní divadlo Brno, kde začal pracovat jako osvětlovač v roce 2010. Na konci roku 2013 se posunul z Brna do Prahy, kde začal pracovat jako vedoucí osvětlovačů ve Švandově divadle na Smíchově. Od roku 2015 se živí jako freelancer light designer, programátor, technik, také jako technický a touring produkční pro nezávislé soubory a festivaly. Jako light designer dlouhodobě spolupracuje s Radimem Vizvárym. Spolupracoval nejen na jeho oceněném představení Sólo, ale jejich spolupráce sahá hlouběji. Například pro operu Národního divadla kooperovali na představení Láska ke třem pomerančům od Sergeje Prokofjeva, kde měl možnost spolupráce s Borisem Kudličkou.

Již několik let pracuje jako světelný designér s Danielem Špinarem. Jeho pracovní zkušenosti jsou taktéž spjaty se soubory jako Lenka Vagnerová & Company, Spitfire Company, Pražský komorní balet, Tantehorse, DEKKADANCERS, dále s Jarem Viňarským, Andrejem Petrovičem a v neposlední řadě stálá spolupráce s Martinem Talagou, jehož performance SOMA získala cenu za nejlepší představení na festivalu Česká taneční platforma 2018. Dále se jeho kroky protly s činohrou, operou, nebo baletem všech tří tuzemských Národních divadel v České republice. Od roku 2014 pracuje jako stage manager a technický produkční mezinárodního festivalu pantomimy Mime Fest a od roku 2019 je členem finské MimoArt Company, kde pracuje jako světelný designer a touring manager. Díky spolupráci se všemi výše zmíněnými měl možnost prezentovat svoji práci na jevištích po celém světě.