Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Marek Cpin, foto Daniela Šrámková

Marek Cpin

Scénograf

Biografie

Vystudoval scénografii v letech 1997–2003 na brněnské JAMU. Na svém kontě má více než sto realizací scénických a kostýmních výprav po celé ČR a na Slovensku. Je stálým spolupracovníkem Jana Mikuláška, pracovně se potkal s režiséry Martinem Františákem, Danielou Špinar, Michalem Dočekalem, J. A. Pitínským, Martinem Glaserem a dalšími. Za svoji domovskou scénu považuje Divadlo Na zábradlí, kde od roku 2013 působí v tvůrčím týmu s Janem Mikuláškem a Dorou a Petrem Štědroňovými.

Devětkrát byl nominován na Cenu Alfréda Radoka a Ceny divadelní kritiky v kategorii Scénografie roku, dvakrát (Požitkáři, 2014, a Mýcení, 2018, oboje v Divadle Na zábradlí) ocenění získal. Dvakrát byl nominován na filmovou cenu Český lev za nejlepší kostýmy. V Národním divadle spolupracuje s Operou i Činohrou, pro kterou vytvořil výpravu k inscenaci Spalovač mrtvol, scénu pro Maryšu, Kouzelnou zemi a Stát jsem já a kostýmy pro Manon Lescaut a Vassu Železnovovou.

Nejnověji připravil kostýmy k inscenaci Činohry ND Rej v režii Arthura Nauzyciela.