Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Za krásu - hlavní vizuálZa krásu - hlavní vizuál
Činohra

Za krásu

Karel Hugo Hilar, Daniela Špinar

Divadlo ať je vzorem života!

Online
Online
Anglické titulky
Francouzské titulky

Základní informace

Kde hrajeme

Online

Přibližná délka představení

1 hodina 20 minut, bez přestávky

Nastudování

v češtině, anglické, francouzské titulky

Premiéra

14. březen 2019

Za krásu
Filmový záznam divadelní inscenace
Za krásu
Derniéru inscenace jsme pro vás natočili a můžete ji zhlédnout zdarma na této stránce.

Divadelní inscenace jako pocta K. H. Hilarovi, velkému duchu, osobě výrazné, umělci, který posunul české umění o míle vpřed a jehož slova jsou dnes vzrušující stejně jako před sto lety.

Účinkující

  • 2023-2024
  • 2024-2025

Tvůrci

Dramaturgie
Marta Ljubková
Světelný design
Karel Šimek
Fonetická spolupráce
Zdena Palková

O inscenaci

Jeden z nejznámějších českých divadelníků. Dramatik, dramaturg, režisér, kritik, esejista, který proměnil zdejší divadlo. Karel Hugo Hilar (1885–1935), vlastním jménem trochu nepoeticky Karel Bakule, přišel do Národního divadla na vrcholu své tvůrčí a životní síly v roce 1921 a přišel, jak praví historikové, „na území velmi komplikované a nepřátelské“. On sám píše: „Úsilí o styl na moderním divadle jest úsilí o jeho zevnitřnění. Jest to konečně pochopení, že jediným cílem umění jest krása.“

Nejde o suchopárný životopisný výklad, ale pokus o živý dialog s těmi, kdo zakládali českou divadelní tradici. Zkusíme si představit, jaké to mohlo být v kůži K. H. Hilara…

Fotograf inscenace: Petr Neubert

UPOZORNĚNÍ: Z provozních a bezpečnostních důvodů není představení vhodné pro diváky s omezenou schopností pohybu a pro diváky na invalidních vozících. V představení se používají tabákové výrobky.

Foto a video galerie

Online derniéra

Sdílet na sociálních sítích