Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jana Stryková

Jana Stryková

Host Činohry

Biografie

Na prkna, která znamenají svět, se poprvé postavila ve čtyřech letech coby členka dětského sboru Mahenova divadla (ND Brno), kdy účinkovala v operetě Polská krev. Na gymnáziu navštěvovala pod vedením Dany Hlaváčové dramatický kroužek a hrála amatérské divadlo ve spolku Misery Loves Company.

V roce 2003 obdržela Cenu Valtra Tauba určenou pro nejlepší absolventy herectví na DAMU. Pedagogy jejího ročníku byli Ladislav Mrkvička, Miloslav Mejzlík a Jaroslava Tvrzníková.

Po absolvování studia činoherního herectví na pražské DAMU zůstala na jednu sezonu v Divadle F. X. Šaldy v Liberci a následně v pražském Divadle Rokoko. V letech 2006 až 2010 byla členkou souboru Švandova divadla, v roce 2010 přešla na tři roky do angažmá do Divadla na Vinohradech. Od září 2013 byla bez stálého angažmá, hostovala však na několika pražských scénách.

Od sezony 2017/2018 do konce sezony 202/23 byla členkou souboru Činohry ND.


Aktualizace: září 2023

V minulosti v Národním divadle

Eurydika

Vítejte v Thébách

režie

D. Špinar (2018)

Máša

Tři sestry

režie

D. Špinar (2016)

Tereza

Kristinčin návrat

režie

I. Rajmont (2000)

Foto a video galerie