Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Matěj Kroupa

Biografie

Vystudoval pražskou konzervatoř (obor housle), pokračoval ve studiích na HAMU ve třídě prof. J. Pěrušky (obor viola, abs. 2011).

Od roku 2004 působí jako sbormistr amatérského pěveckého sboru Grande Bande, spoluzakládal kvartet Lamborghini a Smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce, hrál v hudební skupině v Divadle Minor a v orchestru Hudebního divadla Karlín. Spolupracoval s několika tělesy (Symfonický orchestr ČRo, Vertigo, operní orchestr Národního divadla).

Od devadesátých let komponuje scénickou hudbu pro divadlo (začal spoluprací s Miroslavem Krobotem, pracoval s Janem Jirků, Zdeňkem Bartošem, Jaroslavou Šiktancovou, Šimonem Dominikem ad.). Skládá také pro rozhlas (Příběhy 20. století ad.) i televizi (Králíkova čítanka ad.). S J. A. Pitínským se sešel jako interpret ve dvou jeho inscenacích – Král Oidipús a Marné tázání nebes v Divadle Archa, hudbu psal pro jeho inscenaci Bluesmeni (Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, 2011).