Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Linda Boráros

Linda Boráros

Scénografka a kostýmní výtvarnice

Biografie

Po maturitě na gymnáziu vystudovala v letech 2000–2006 scénografii na DAMU pod vedením prof. Alberta Pražáka a prof. Jany Zbořilové. Během studia absolvovala stáž na St. Martins College of Design and Fine Arts v Londýně a účastnila se několika workshopů pořádaných Institute del Teatre Barcelona a Artesis Hogeschool Antwerpen.

V letech 2007–2008 absolvovala postgraduální studium na VŠUP v ateliéru Design obuvi a oděvu pod vedením doc. ak. mal. Heleny Krbcové. Jako scénografka a výtvarnice kostýmů spolupracuje s předními divadelními scénami u nás i v zahraničí, podílela se na několika desítkách inscenací (z posledních let např. Büchnerův Vojcek v Divadle na Vinohradech, Schillerova Marie Stuartovna tamtéž; Ibsenova Heda Gablerová ve Švandově divadle; Tolstého Anna Karenina v Národním divadle Brno/Reduta – dnes Na zábradlí a další). Vedle divadla spolupracovala i na řadě krátkých a celovečerních filmů.

V Národním divadle se podílela na inscenacích Don Giovanni, Ze života hmyzuSen čarovné noci,Pýcha a předsudek, Křehkosti, tvé jméno je ženaNoční sezóna, Faust a Vítejte v Thébách.


Aktualizace: říjen 2018