Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Zahajujeme Rok české hudby 2024 s operním balíčkem

21. 12. 2023

Opera

Rok 2024 se ponese ve znamení oslav české hudby a českých hudebních skladatelů napříč historií. Jedním z vrcholů je oslava dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany. Připravili jsme bohatý program, který vzdává hold českému hudebnímu dědictví a vám, našim věrným divákům, nyní nabízíme exkluzivní slevu 20 % při nákupu vstupenek na dvě vybrané opery z dílny českých skladatelů. Vstupenky lze zakoupit online (sleva se automaticky načte) či na všech pokladnách Národního divadla.

 

O operách

Libuše (Bedřich Smetana) má v české opeře a kultuře vůbec zcela mimořádné postavení. Je přímo spojena s úsilím našich předků o obnovení české státnosti a národní nezávislosti. Byla napsána k otevření Národního divadla, vysněné umělecké instituce, jejíž otevření již předznamenávalo pozdější vznik samostatného státu.

Dalibor (Bedřich Smetana) z pera libretisty Josefa Wenziga volně vychází z oblíbené pověsti o rytíři, který si v žaláři krátil čas hrou na housle. Hlavním tématem Smetanovy opery je však spíše otázka, do jaké míry může nebo má člověk brát právo do vlastních rukou.

Švanda dudák (Jaromír Weinberger) je fantastická i docela skutečná lidová opera. Sbírá ovace na mnoha evropských scénách a v překladu a úpravě Maxe Broda se Švanda dudák dostal roku 1931 dokonce až na jeviště Metropolitní opery v New Yorku. Nenechte si ujít jediné uvedení v roce 2024!

Sdílet na sociálních sítích