Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Derniéry a premiéry v Činohře

20. 1. 2021

Činohra
Derniéra
Zdarma
Online
Milí přátelé Činohry, rádi bychom se s vámi podělili o novinky, které jsme pro vás v podivných uplynulých měsících připravili a které pro vás chystáme zanedlouho. Snad vás potěší a ukážou vám, že co se divadelní kultury týče, není tak ticho a prázdno, jak se může zdát. Jak uvidíte níže jedeme stále naplno a připravujeme pro vás různé divadelní projekty i překvapení. Těšíme se s vámi snad zanedlouho na viděnou! Do té doby využijte naši nabídku online!

Online derniéry inscenací Za krásu a Kouzelná země!

S oběma inscenacemi jsme se měli na sklonku loňského roku rozloučit, dokonce během jednoho stejného večera. Leč naživo s vámi diváky v hledišti jsme tu možnost bohužel kvůli zhoršené pandemické situaci neměli. 

Každá inscenace by se však měla dočkat svého „sbohem“, a tak jsme z obou během loňského prosince a v lednu letošního roku pořídili profesionální filmový záznam. Materiál nyní prochází postprodukcí a my už se nemůžeme dočkat, až vám jej budeme moct ukázat. Na filmové premiéry těchto derniér se můžete těšit už brzy – už 4. 2. uvedeme záznam Za krásu a o měsíc později, tj. 4. 3. pak záznam Kouzelné země.

Oba záznamy bude možné zhlédnout zdarma prostřednictvím webových stránek Národního divadla.

 

Z inscenace audiovizuálním projektem

Zároveň s online derniérami vyvíjíme také dva nové audiovizuální projekty, jež vznikají na bázi připravovaných klasických inscenací, které však kvůli pandemii nakonec vzniknout nemohly. A tak novinky v pozměněné podobě reagují i stylem zpracování na nynější ztížené možnosti uvádění divadelního repertoáru.

První připravuje režisér Jiří Havelka spolu s dramaturgyní Martou Ljubkovou pod názvem Očitý svědek. Druhou režisérka Kamila Polívková s dramaturgyní Ninou Jacques podle hry mladé a oceňované německé autorky Katji Brunnerové Duchové jsou taky jenom lidi. Termíny obou premiér oznámíme co nejdříve...

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích