Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Ples v hotelu SavoyPles v hotelu Savoy
Opera

Ples v hotelu Savoy (Ball im Savoy)

Paul Abraham

Premiéry 16. a 18. září 2022 ve Státní opeře

Státní opera
Musica non grata
Anglické titulky

Základní informace

Kde hrajeme

Státní opera

Přibližná délka představení

3 hodiny, 1 přestávka (30 minut)

Nastudování

v češtině, české, anglické titulky

Premiéra

16. září 2022

Moderní operetní revue plná tance, milostného jiskření a vtipných zápletek.

Účinkující

  • 2023-2024
  • 2024-2025

Tvůrci

Český překlad zpěvních textů a české dialogy
Vlasta Reittererová
Výprava
Hans Hoffer
Světelný design
Jan Dörner
Videoprojekce
Michael Hoffer

O inscenaci

Sbor Státní opery
Orchestr Státní opery
Balet Opery Národního divadla

Opereta vypráví „crazy“ příběh plný vtipných konspirací, záměn a milostného jiskření, jehož hlavní zápletkou je podkopaná věrnost čerstvě oddaného páru. Ten se právě vrací z líbánek domů a zdá se, že jejich šťastnou budoucnost nemůže vůbec nic ohrozit. Ale právě v den jejich návratu dostane novomanžel, markýz Aristide dopis od „prefekta z Nancy“. Nad manželskou věrností se stáhnou mračna: skutečným pisatelem dopisu je totiž svůdná tanečnice Tangolita, Aristidova bývalá milenka, která se domáhá setkání na plesu v hotelu Savoy. A markýz se rozhodne na ples odejít…

Skladatel Paul Abraham dokázal pomocí pelmelu evropského jazzu, maďarského čardáše, tanga, klezmeru i klasické vídeňské operety vykouzlit absolutně bezstarostný svět, ve kterém jeden hit střídá druhý, a jako v každé správné operetě nechybí ani do nebes zpívající soprány a kouzelná milostná dueta. Dočkáte se i muzikálově či revuálně laděných kreací à la Ginger Rogers a Fred Astaire, zkrátka absolutní relax!

Inscenaci uvádíme v rámci cyklu Musica non grata. Projekt Musica non grata oživuje umělecký odkaz skladatelek a skladatelů důležitých pro hudební život meziválečného Československa, kteří byli pronásledováni nacionálním socialismem či jiným způsobem perzekvováni z důvodů náboženských, rasových, politických nebo genderových. Mezinárodní hudební a kulturní projekt České republiky a Německa, iniciovaný a organizovaný Národním divadlem a finančně podporovaný Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo. Více na webu ND a stránce projektu.

UPOZORNĚNÍ: Zpěváci budou na představení vybaveni porty.
Vhodné pro publikum od 12 let.

 

Děj operety Ples v hotelu Savoy 

Foto a video galerie

Sdílet na sociálních sítích

Z našeho e-shopu

Detail zboží

Program Ples v hotelu Savoy

programová brožura k opeře Ples v hotelu Savoy

80 Kč

Vyprodáno

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na 6 měsíců dopředu. V současné době je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná v měsících červenec až prosinec 2024.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u Státní opery

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 60 Kč za hodinu.

Občerstvení ve Státní opeře

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

Nápojový lístek (PDF, 60 kB)