Návštěva - hlavní vizuál
Činohra

Návštěva

Emil Hakl

O blížícím se konci světa, stárnutí a pečených kachnách...

Vyberte datum

 • květen
 • červen
  květen

  pondělí 4. 5.
  20:00

  Poslední 1 vstupenka

  Základní informace

  Přibližná délka představení

  1 hodina 50 minut, bez přestávky

  Nastudování

  V češtině

  Premiéra

  22. listopad 2018

  S přesností hyperrealistických malířů popisuje autor průběh jedné obyčejné návštěvy.

  Tvůrci

  Režie
  Jan Frič
  Scéna a kostýmy
  Jana Hauskrechtová
  Světelný design
  Martin Špetlík
  Pohybová spolupráce
  Jindřiška Křivánková

  O inscenaci

  „Ale víš co? Někdy mě až vochromí touha to všecko zastavit, stopnout, zatáhnout za brzdu. Víš co! Jsem ve věku, kdy mi umíraj kamarádi. Co po nás zbude? Mně by stačilo zůstat tu. Tady na tom rohu. Stát a čumět! Nikam nejít! Nepokračovat, kurňa! Nezhebnout! Víš, co myslim? Taky to tak cejtíš?“

  Čtyři muži, dávní přátelé, pořádají večírek. Řeší se záležitosti osobní i dějinné, dávno dané a nezvratné, vedou se řeči o zániku lidstva, geopolitických eskapádách světových velmocí i prohnilosti českých elit. A hodiny pomalu odpočítávají čas. Leitmotivem klábosení se stává asteroid, jenž má k večeru dopadnout na Zemi. Křehké postavení naší planety se překrývá se stejně ohroženou a křehkou tělesnou schránkou lidských životů, v těle jednoho z mužů se totiž mezitím uhnízdila smrt. Jenže na toto téma – na rozdíl od problémů lidstva – je chlapská konverzace krátká.

  Návštěvou divadelně debutuje Emil Hakl (1958), spisovatel, jehož dílo patří k tomu nejlepšímu, co v poslední době česká próza přinesla. 

  Fotograf inscenace: Patrik Borecký

  UPOZORNĚNÍ: Představení se odehrává částečně ve stoje, není tudíž vhodné pro diváky s omezenou schopností pohybu a pro diváky na invalidních vozících. Není také vhodné pro osoby trpící klaustrofobií. V představení se používají tabákové výrobky.

  Z našeho e-shopu

  Plakát Návštěva

  plakát k inscenaci Návštěva

  99 Kč

  Poslední kus skladem

  Partneři inscenace
  Návštěva
  Bohemia Sekt