Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Saša Rašilov

Saša Rašilov

Člen Činohry

Biografie

Vystudoval hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře (u prof. Heleny Lehké-Rejškové) a posléze ještě (1990-94) herectví na DAMU u prof. Luboše Pistoriuse a Jiřího Adamíry). V letech 1991-94 už hrál ve Studiu GAG Borise Hybnera (Al v trilogii Na konci zahrady jménem Hollywood) a od roku 1994 do roku 2002 byl členem pražského Divadla Komedie (Student Arkenholz v Sonátě duchů, Semiramis v Dceři vichřice, Andrej Prozorov ve Třech sestrách, Demetrius ve Snu noci svatojánské). Hostoval i na dalších scénách (v Divadle E. F. Buriana: Nicolas v Ardele, ve Spolku Kašpar: Leopold ve Vychovateli a titulní Clavijo, v Divadle Na zábradlí: Přítel v JE SuiS, se svoji manželkou Vandou Hybnerovou realizoval čtyři autorské a režijní projekty: Kolotoč, Pokus Pes čili Potwor a Židle v Divadle v Řeznické a Poslední dvě cigarety v Divadle Ponec).

Se souborem Činohry Národního divadla hrál poprvé ještě v době svých studií (1988) Tomáše, vévodu z Clarencu v Shakespearově Králi Jindřichu IV. Řádným členem Činohry Národního divadla je od roku 2002. 

Aktualizace: prosinec 2019

V minulosti v Národním divadle

Chlestakov

Revizor

režie

M. Dočekal (2006)

George, vévoda z Clarence

Richard III.

režie

M. Dočekal (2006)

Ferdinand

Úklady a láska

režie

J. Nebeský (2005)

Jamie

Na ústupu

režie

M. Dočekal (2005)

Karel Kudrlička

Naši furianti

režie

J. A. Pitinský (2004)

Film a televize

Bohéma

režie

R. Sedláček (2017)

Duše jako kaviár

režie

M. Cieslar (2004)

Samotáři

režie

D. Ondříček (2000)

Šakalí léta

režie

J. Hřebejk (1993)

Ocenění

2018

Cena divadelní kritiky

za nejlepší mužský herecký výkon za roli Mefista (Faust, Stavovské divadlo)

2003

Cena Františka Filipovského

za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu