Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Saša Rašilov (foto: Pavel Hejný)

Saša Rašilov

Člen Činohry

Biografie

Vystudoval hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře (u prof. Heleny Lehké-Rejškové) a posléze ještě (1990-94) herectví na DAMU u prof. Luboše Pistoriuse a Jiřího Adamíry). V letech 1991-94 už hrál ve Studiu GAG Borise Hybnera (Al v trilogii Na konci zahrady jménem Hollywood) a od roku 1994 do roku 2002 byl členem pražského Divadla Komedie (Student Arkenholz v Sonátě duchů, Semiramis v Dceři vichřice, Andrej Prozorov ve Třech sestrách, Demetrius ve Snu noci svatojánské). Hostoval i na dalších scénách (v Divadle E. F. Buriana: Nicolas v Ardele, ve Spolku Kašpar: Leopold ve Vychovateli a titulní Clavijo, v Divadle Na zábradlí: Přítel v JE SuiS, se svoji manželkou Vandou Hybnerovou realizoval čtyři autorské a režijní projekty: Kolotoč, Pokus Pes čili Potwor a Židle v Divadle v Řeznické a Poslední dvě cigarety v Divadle Ponec).

Se souborem Činohry Národního divadla hrál poprvé ještě v době svých studií (1988) Tomáše, vévodu z Clarencu v Shakespearově Králi Jindřichu IV. Řádným členem Činohry Národního divadla je od roku 2002. 

Aktualizace: prosinec 2019

V minulosti v Národním divadle

Chlestakov

Revizor

režie

M. Dočekal (2006)

George, vévoda z Clarence

Richard III.

režie

M. Dočekal (2006)

Ferdinand

Úklady a láska

režie

J. Nebeský (2005)

Jamie

Na ústupu

režie

M. Dočekal (2005)

Karel Kudrlička

Naši furianti

režie

J. A. Pitinský (2004)

Film a televize

Bohéma

režie

R. Sedláček (2017)

Duše jako kaviár

režie

M. Cieslar (2004)

Samotáři

režie

D. Ondříček (2000)

Šakalí léta

režie

J. Hřebejk (1993)

Foto a video galerie

Ocenění

2018

Cena divadelní kritiky

za nejlepší mužský herecký výkon za roli Mefista (Faust, Stavovské divadlo)

2003

Cena Františka Filipovského

za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu