Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Opera

Armida

Antonín Dvořák

Premiéry 19. a 21. května 2023 v Národním divadle

Národní divadlo
Premiérový titul
Anglické titulky

Z důvodu technického vylepšování prodejního systému Colosseum dojde v neděli 4. 12. 2022 od 22:00 k odstávce, a tedy nefunkčnosti webového prodeje. Předpokládaný čas odstávky bude cca 8 hodin. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Vyberte datum

 • květen 2023
 • červen 2023
  květen 2023

  pátek 19. 5.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  1. premiéra
  Premiéra
  Premiérový titul
  Anglické titulky

  neděle 21. 5.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  2. premiéra
  Premiéra
  Premiérový titul
  Anglické titulky

  pátek 26. 5.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Premiérový titul
  Anglické titulky
  červen 2023

  pátek 16. 6.
  19:00

  Prodej na předplatné

  Premiérový titul
  Anglické titulky

  neděle 25. 6.
  19:00

  Prodej na předplatné

  Premiérový titul
  Anglické titulky

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Národní divadlo

  Nastudování

  v češtině, české, anglické titulky

  Premiéra

  19. květen 2023

  Opera Armida na námět z renesančního eposu Torquata Tassa Osvobozený Jeruzalém je posledním dokončeným dílem Antonína Dvořáka.

  Účinkující

  • 2022-2023

  Tvůrci

  O inscenaci

  Sbor Národního divadla
  Orchestr Národního divadla

  Jaroslav Vrchlický, který jako dosud jediný přebásnil do češtiny celý epos, vzal za základ svého libreta epizodu líčící milostný vztah mezi Armidou, dcerou damašského krále Hydraota, a rytířem křížové výpravy Rinaldem. Přestože je Armida dílo mimořádných hudebních kvalit a krásy, stojí od svého počátku ve srovnání s jinými Dvořákovými operami poněkud stranou zájmu inscenátorů. První inscenace v Národním divadle se dočkala pouhých sedmi představení a k dalšímu nastudování přistoupil až Otakar Ostrčil v roce 1928, po něm Václav Talich v roce 1941, pak po válce v obnoveném nastudování František Škvor a naposledy František Vajnar v roce 1987. S odstupem více než třiceti let nastal čas připomenout si znovu hodnoty Dvořákova díla v jeho celistvosti, nikoli pouze prostřednictvím vybraných árií, které s oblibou zařazují mnohé pěvkyně do svých operních recitálů.

  Armida bude první inscenací, kterou po svém nástupu do funkce hudebního ředitele Opery Národního divadla nastuduje dirigent Robert Jindra. Do Národního divadla se po devíti letech vrátí také režisér Jiří Heřman, tvůrce propracovaných a vizuálně působivých inscenací, jimiž si vydobyl renomé jednoho z nejuznávanějších a nejoblíbenějších českých operních režisérů posledních desetiletí.

  Vhodné pro publikum od 12 let.

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. prosince od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce května 2023.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Parkování u ND

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní), který je od 3. prosince 2021 po generální rekonstrukci opět otevřen pro veřejnost. Ceník a provozní řád naleznete zde.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Občerstvení v Národním divadle

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

  Nápojový lístek (PDF, 70 kB)