Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Štefan Kocán

Štefan Kocán

Host Opery

Biografie

Štefan Kocán slaví úspěchy na největších světových operních scénách. Narodil se na Slovensku, kde také vystudoval zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Ve studiu zpěvu dále pokračoval na vídeňské konzervatoři pod vedením Jevgenije Nesterenka. V letech 2002–2006 byl členem operního souboru Landestheater v rakouském Linci a v letech 2006–2008 opery v Basileji, kde jeho role zahrnuly Osmina (Únos se serailu), Filipa II. (Don Carlo), Mefistofela (Faust) a Krále (Láska ke třem pomerančům). Umělecké závazky ho poté zavedly do newyorské Metropolitní opery, kde se dosud představil jako Král i Ramfis (Aida), Sparafucile (Rigoletto), Ferrando (Trubadúr), Gremin (Evžen Oněgin), Komtur (Don Giovanni) a Končak (Kníže Igor), do milánské La Scaly, Vlámské opery, mnichovské Bavorské státní opery, Berlínské státní opery, do Teatra Municipal v Santiagu, Vídeňské státní opery, londýnské Covent Garden či do pražského Národního divadla – Vodník (Rusalka), Filip II. a titulní role v Boitově Mefistofelovi.
Pěvcův koncertní repertoár zahrnuje Mozartovo, Dvořákovo a Verdiho Requiem, Dvořákovo Stabat mater, Biblické písně a Cigánské melodie, Mahlerovu Symfonii č. 8 či Musorgského Písně a tance smrti. Pravidelně vystupuje na koncertech a operních gala v České republice i zahraničí a nahrává pro Slovenskou televizi.
2016/2017