Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
420PEOPLE – Máj (foto: Pavel Ovsík)420PEOPLE – Máj (foto: Pavel Ovsík)
Balet
420PEOPLE

420PEOPLE - MÁJ

Nová scéna

Vyberte datum

 • únor
 • květen
  únor 2023

  čtvrtek 23. 2.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  pátek 24. 2.
  11:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  úterý 28. 2.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  květen 2023

  neděle 7. 5.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  pondělí 8. 5.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  Soubor

  420PEOPLE

  Nastudování

  v češtině

  Inscenace představí Máchovy verše v moderní dynamické interpretaci činoherní i taneční, zpěv a hudební doprovod zazní živě z jeviště (P. Fajt, O. Anděra).

  Účinkující

  • 2022-2023

  O inscenaci

  Jak moc známe Máj? Všichni jsme jistě schopni rozpomenout si na první verše, zvolat Hynku, Viléme, Jarmilo! Ale dál? Dokážeme si uvědomit obsah, detaily, zachytit jeho náladu a uvědomit si přesahy, které toto nadčasové dílo připouští?

  Režisér David Prachař a choreograf Václav Kuneš již před lety představili Máchův Máj jako tanečně-činoherní koncept, oba tvůrci v inscenaci účinkují a po sobě i ostatních chtějí, aby se v jejich adaptaci setkalo a prolnulo co nejvíce uměleckých řemesel.

  Máj je tančen, hrán, zpíván a recitován. K jeho odkazu chtějí inscenátoři přistupovat zodpovědně: „Text jsme respektovali v celém jeho znění, i když jsme se nebránili práci s ním a našemu vlastnímu pojetí a výkladu,“ říká David Prachař. V Máchově básni nalezli oba tvůrci námět, který vyhovoval jejich inscenačním pohledům: jak tomu činohernímu, tak tanečnímu. „Rytmus básně je velmi taneční,“ vysvětluje Václav Kuneš, proč v Máji nachází inspiraci. Můžete se tedy těšit na plnohodnotné setkání s krásou Máchových veršů, interpretaci činoherní i taneční a živý hudební doprovod bubeníka Pavla Fajta a Ondřeje Anděry, frontmana kapely WWW.

  Inscenace vznikla v koprodukci 420PEOPLE, Nové scény ND a Činohry ND.

  Foto a video galerie

   Sdílet na sociálních sítích

   Praktické informace

   Kde si koupit vstupenky

   Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. února od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce července 2023.

   Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

   Co si vzít na sebe?

   Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

   Parkování u ND

   Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní).

   Ceník a provozní řád

   Občerstvení na Nové scéně

   Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona