Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Biografie

Michal Toman je profesionální tanečník, akrobat, capoeirista, pedagog a fotograf. Absolvent magisterského studia moderního tance na VŠMU v Bratislavě, během kterého absolvoval v rámci programu Erasmus+ půlroční studium na Falmouth University ve Velké Británii v oboru Dance and choreography.

Je členem pražského souboru současného tance 420PEOPLE a jako interpret na volné noze navázal spolupráci také s Národním divadlem, s tanečním souborem DEKKADANCERS, se slovenským souborem současného tance YuriKorec&Co. a se souborem fyzického divadla Burki&com. Od roku 2002 je členem největší mezinárodní asociace a školy capoeiry na světě, ABADA Capoeira, ve které je držitelem učitelského pásu, mnoha medailových umístění a titulů, například mistr Evropy 2021, mistr Visegrádské čtyřky 2023 a další.

Ve své pedagogické činnosti se zaměřuje na současný tanec, capoeiru, akrobacii a jejich vzájemnou kombinaci.

Aktualizace: květen 2023