Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Foyer

Květen 2023

Spojte své jméno se jménem Národního divadla v unikátní projektu

Unikátní filantropický projekt Národního divadla umožňuje adopci oblíbeného sedadla či místa v lóži.

Patronát křesel je možný v několika kategoriích od 15 000 Kč do 100 000 Kč. Odměnou získáte atraktivní benefity, z nichž nejviditelnější je plaketa se jménem dárce přímo na sedadle. „Své“ křeslo si samozřejmě můžete přednostně rezervovat na představení nebo premiéry. Během prvního roku po znovuotevření Státní opery přinesl tento filantropický projekt Národnímu divadlu 1 000 000 Kč.

Ambasadory charitativního projektu CHARity – Vaše křeslo v Opeře! jsou světoznámý basbarytonista Adam Plachetka a úspěšná podnikatelka Alexandra Kala.

V dnešní turbulentní době je divadlo pevným bodem, ke kterému se můžeme vracet a upínat. Projekt CHAIRity je jedinečnou příležitostí, jak podpořit Národní divadlo, zanechat v jedné z jeho budov vlastní stopu a stát se tak jeho součástí na několik dekád,

říká Adam Plachetka, jehož pěveckému mistrovství s nadšením aplaudují nejen diváci v Národním divadle a Státní opeře, kde je stálým hostem, ale také v Royal Opera House v Londýně, Deutsche Oper a Staatsoper v Berlíně, Metropolitní opeře v New Yorku a na dalších světových scénách.

Alexandra Kala, majitelka a CEO společnosti Profimed, která dlouhodobě podporuje neziskové aktivity zaměřené na kulturu, vědu a vzdělání, dodává:

Když jsem dostala nabídku účastnit se projektu CHAIRity, ani chvíli jsem neváhala. Považuji za velkou čest, že se mohu na životě tak zásadní kulturní instituce, jakou je Národní divadlo, nějakým způsobem podílet. Soukromé prostředky hrály v životě divadel, muzeí nebo galerií vždy velmi podstatnou roli a já tak se stejným vědomím potřebnosti dělám vlastně jen to, co dělaly již generace přede mnou.

Spojit své jméno se jménem Národního divadla podporou akce CHARity – Vaše křeslo v Opeře! mohou firmy stejně jako fyzické osoby. Dárci přispívají k rozvoji české kultury, občanské společnosti a především podporují tradici mecenášství, která stála u samotného zrodu Národního divadla i Státní opery, jejichž stavba byla financována prostřednictvím veřejné sbírky.

Křeslo k adopci si může vybrat sami v interaktivním plánku na webu projektu
www.narodni-divadlo.cz/cs/chairity-vase-kreslo-v-opere

Adam Plachetka – Vaše křeslo v Opeře

Sdílet na sociálních sítích