Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Foyer

Listopad 2021

LENKA DUSILOVÁ: Křest alba Řeka

Zveme vás na jedinečný koncert Lenky Dusilové, která v pondělí 20. prosince 2021 na Nové scéně Národního divadla pokřtí své album Řeka.

Lenka Dusilová získala za album Řeka ocenění ve třech kategoriích hudebních Cen Anděl 2020 (album roku, skladba roku a sólová interpretka roku). Pro tento koncert vzniklo i speciální hudební těleso Řeka Ansámbl a svůj podíl na neopakovatelném zážitku bude mít i přední vizuální umělec VJ Aeldryn ze studia Lunchmeat. Můžete se tak těšit na audiovizuální koncertní lahůdku.

„Nabídka uskutečnit tenhle neobyčejný křest na Nové scéně Národního divadla v rámci mého oblíbeného festivalu Spectaculare mě nadchla k tomu, abych se pokusila naživo více prohloubit prožitek a přiblížit předobrazy hudebních krajin alba Řeka ve velkorysejší hudební a vizuální formě,” přibližuje Lenka Dusilová.

Vizuálně křest úzce navazuje i na dlouhodobou spolupráci hlavní interpretky s VJ Aeldrynem, konkrétně na tvorbu uměleckého obsahu projektu Monument/um, který pomáhá ohroženým památkám v bývalých Sudetech, ze kterého album Řeka i částečně čerpá.

„Kromě Monument/a mě inspirovalo zkoumání rodinných kořenů a zátěží, momentů, které nejsou dohledatelné. Domněnkami a fantaziemi jsem se s nimi na desce popasovala a z Řeky se tak stala poklona minulosti,“ dodává Lenka Dusilová.

Koncertní křest alba Řeka se uskuteční 20. 12. 2021 od 20:00 na Nové scéně.

Jan Herget

Sdílet na sociálních sítích