Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Divadelní workshop s Nature Theater of Oklahoma (USA)

8. 9. 2021

Činohra
Pražské křižovatky

7. a 8. prosince 2021 na zkušebně Činohry ND

Nature Theater of Oklahoma je divadelní skupina známá svým zájmem o práci s „divadlu-odolným“ materiálem (nahrané telefonní hovory, popisy tance, režijní poznámky atd.) a převodem těchto neobvyklých „textů“ ve strhující živé divadlo. Kelly Copper a Pavol Liska, umělečtí vedoucí skupiny, seznámí účastníky workshopu se způsobem své práce během zkoušení a s výzvami a strategiemi, které využívají při inscenování ve své podstatě nedramatického materiálu.

Americkou skupinu Nature Theater of Oklahoma uvádí Činohra ND v rámci svého festivalu Pražské křižovatky na Nové scéně ve dnech 5. a 6. prosince 2021 s novou inscenací Burt Turrido: An Opera, kterou nyní premiérují na evropských scénách. K inscenaci proběhne i kritický seminář pod vedením Romany Štorkové Maliti a diskuse s tvůrci.

Navazující workshop je určen všem divadelním tvůrcům včetně studentů a bude probíhat v angličtině bez překladu. Uskuteční se 7. prosince 10.00 – 15.00 a 8. prosince 14.30 – 17.30 na zkušebně Činohry ND na Anenském náměstí, Praha 1.

Přihlášky zasílejte na email daniela.parizkova@gmail.com do 25. listopadu 2021 spolu se stručným profesním životopisem v angličtině. Cena dvoudenního workshopu je 900 Kč. Workshop se bude konat v souladu s aktuálními hygienickými opatřeními (tj. očkování / test / prodělání nemoci Covid-19).

Nature Theater of Oklahoma

Nature Theater of Oklahoma je oceňovaná divadelní skupina z New Yorku. Vznikla roku 2004 a vedou ji Pavol Liska a Kelly Copper. S každým novým projektem kladou nesplnitelné výzvy sobě i divákům – neustále se pohybují na hranicích kódů a vymezených žánrů tak, aby je nově prozkoumávali. Každý projekt je formálně odlišný, vždy však si zakládají na humoru, upřímnosti, důslednosti a počítají se zásadní rolí publika: ať už v roli diváků či aktivních participantů. Používají nalezené materiály a prostory, darované rekvizity, kosmické nehody, extrémní formální manipulaci i obyčejnou tvrdou práci. Nature Theater of Oklahoma tvoří umění, aby změnili naše vnímání každodenní reality. Taková změna přesahuje hranice divadla a zasahuje až světa, v němž žijeme.

oktheater.org

Sdílet na sociálních sítích