Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Festival Pražské křižovatky

  Pražské křižovatky 2021...

  ….budou! A jestli ne formou zahraničních inscenací, tak na sebe vezmou takovou podobu, jakou nám epidemiologická situace umožní. Loni padl celý oficiální program, ale podařilo se nám uspořádat workshop s choreografkou Florou Détraz, připravit „telefonický projekt“ Distant Thoughts s holandskou skupinou Building Conversation, poskytli jsme dvě autorská stipendia pro dramatičky z Běloruska a sestavili rukověť současné běloruské dramatiky. Étos a smysl Pražských křižovatek komunikace se zahraničím, kontakt s novými trendy a ostatně i původní lidskoprávní  téma tak zůstaly zachovány.

  Posouváme se dále v tom, jak vnímat smysl označení „Pražské křižovatky“. Nejde již o pravidelný festival, který dostane své pořadové číslo a pevně vymezené datum v kalendáři. Dnes už Pražské křižovatky chápeme mnohem víc jako určitou dramaturgickou linku Činohry ND zaměřenou na spolupráci se zahraničím. V ideálním případě vám přivezeme pozoruhodné inscenace z venku, budeme se ale také snažit doprovodit je setkáními s umělci, workshopy, které tito umělci povedou, workshopem zaměřeným na „čtení“ jejich jevištního díla, a i nadále se budeme snažit pomáhat běloruským dramatikům, jež přivítáme na další literární residenci.

  V tuto chvíli víme, z čeho bude sestávat program první části sezóny, a můžeme vám ho představit už dnes, druhá část je zatím stále v jednání o to více se však můžeme těšit na to, co přinese jaro 2022.

   

  Marta Ljubková

  Sodja Lotker

  Sezona 2021/2022

  Program festivalu

  Fotogalerie

  Fotografie ze všech ročníků Pražských křižovatek

  Sledujte novinky na našem festivalovém Facebooku

  Partneři festivalu

  Ministerstvo kultury
  Praha
  Vize97
  MEK ND