Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Festival Pražské křižovatky

  Festival Pražské křižovatky vznikl v roce 2016 jako pocta k nedožitým osmdesátým narozeninám prezidenta a dramatika Václava Havla. Po nultém ročníku přišel první, druhý, třetí… Mezinárodní divadelní akce žije – a pořád má na mysli intelektuální odkaz umělce a politika, jemuž byla věnována. Zároveň se snažíme vyhlížet dál. Jak vypadá současné divadlo? Jaké jsou jeho podoby? Žánry? Formy? Témata? Kudy jde divadlo v zahraničí? Může nás k něčemu inspirovat?

  Snažíme se přivážet tvůrce, kteří posouvají hranice, pořádáme s nimi setkání, zveme umělce a teoretiky na debaty. Chceme, aby Pražské křižovatky alespoň částečně odrážely to, co je pro nás divadlo: živý způsob komunikace tady a teď. Podzimní termín nultého ročníku byl spjat s narozením Václava Havla, byl tedy pevně dán. Postupem času jsme ale zjistili – obzvlášť při pohledu na nabitý podzimní festivalový kalendář – že bude lepší přivážet zahraniční divadlo v průběhu celé sezony, a umožnit tak pravidelné návštěvy hostujících inscenací širšímu okruhu diváků.

  Připravte se tedy na letošní, v pořadí již čtvrté, Pražské křižovatky. Těšit se můžete (pokud všechno dobře vyjde) na mimořádné inscenace z Belgie, Francie a Německa. Pochopitelně taky na další festivalový program. A to hned několikrát za sezonu – a vždy na Nové scéně.

   

  Marta Ljubková

  Sodja Lotker

  Sezona 2020/2021

  Program festivalu

  Program třetího ročníku festivalu

  Fotogalerie

  Fotografie ze všech ročníků Pražských křižovatek

  Sledujte novinky na našem festivalovém Facebooku

  Partneři festivalu

  Ministerstvo kultury
  Praha
  Vize97
  MEK ND