Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Program festivalu

Program letošního šestého ročníku (resp. osmého, zahrneme-li také dva roky „covidového“ formátu rozloženého festivalu do celé sezony) je soustředěný do první poloviny října, kdy do Prahy přivede následující inscenace, s jedním listopadovým ohlédnutím. 

Victor de Oliveira: LIMBO | 5. 10. 2023 ve 20.00 na Nové scéně

Introspektivní monodrama Victora de Oliveiry Limbo, v němž se tento herec a režisér, známý z působení na mnoha významných evropských scénách, vyrovnává s vlastními kořeny a otevírá témata identity jedince coby pevného bodu a záchrany z pomyslného limba ztracených duší a příběhů. Victor de Oliveira připravil pro letošní festival i workshop, který bude zaměřen na téma osobní historie na jevišti a možnosti jejího scénování. Zároveň se dotkne i tématu současné podoby dramatického psaní v Africe. 

Kukai Dantza & Marcos Morau / La Veronal: OSKARA | 10. 10. 2023 ve 20.00 na Nové scéně

Taneční inscenace Oskara je spojení mezi dvěma choreografickými světy a dvěma perspektivami tance, pohybující se na pomezí hledání kořenů a avantgardy. Jde o inscenaci, která přezkoumává baskickou kulturu, její mýty, jde od počátků až po současnost, pracuje se symboly a tradiční ikonografií. Nejednoznačně a se znepokojující silou. 

Susanne Kennedy, Markus Selg: ANGELA (A STRANGE LOOP) | 14. a 15. 10. 2023 ve 20.00 na Nové scéně

Téma identity a ponoru do otázek kolektivního (ne)vědomí přináší také další plánovaný host. Jedna z nejoriginálnějších představitelek současné evropské režie Susanne Kennedy vytvořila svou inscenaci Angela (a strange loop) spolu s multimediálním umělcem Markusem Selgem pro Théâtre National Wallonie-Bruxelles. Také v ní pracuje ve stylu pro ni typické posthumanistické estetiky s rafinovanou hrou herců, masek a multimédií. Národní divadlo je koproducentem inscenace.

Nature Theater of Oklahoma: BURT TURRIDO. AN OPERA | 16. a 17. 11. 2023 v 18.00 na Nové scéně

A zcela jiný typ zážitku přinese poté inscenace, která bude uvedena v listopadu, country opera oceňovaného amerického souboru Nature Theater of Oklahoma Burt Turrido. An Opera, v níž kromě originální hudební složky nechybí humor, a především chytrá metahra s tradiční formou i nejklasičtějšími zápletkami operního žánru.

Předprodej vstupenek spustíme již brzy.

Program uplynulých ročníků najdete v našem archivu.