Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Národní divadlo dětem

Speciální akce na představení v měsících září 2021 - červen 2022:

  • Sleva neplatí pro doprovod.
  • 50% sleva pro děti do 15 let na všechna místa v sálech ve všech našich budovách.

Zároveň si Vás dovolujeme informovat, že večerní představení nejsou vhodná pro děti do 5 let věku.

Slevu na představení nelze uplatnit na inscenace ve zvláštním režimu (Kytice, Audience u královny, Louskáček – Vánoční příběh) – zde platí 30% sleva pro děti do 15 let a pouze na odpolední představení.

Při vstupu do sálu můžete být požádání o doklad nároku na slevu.

Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás každý den:
10- 18 hodin
+ 420 224 901 448 
info@narodni-divadlo.cz

Představujeme vám nabídku titulů Národního divadla vhodné pro rodiny s dětmi. U každého titulu uvádíme minimální doporučený věk diváků. 

Nárok na slevu se prokazuje při vstupu do divadla, nikoliv při nákupu vstupenky. Sleva se nevztahuje na pronájmy, hostující soubory a speciální projekty pro školy. Při návštěvě divadla mohou studenti a mladí diváci do 26 let využít také 50% slevu na vyhrazená místa na všechna představení ND.

Činohra

Modrý pták
7+, Stavovské divadlo
Nejznámější text vlámského symbolisty, nositele Nobelovy ceny Maurice Maeterlincka, je jednou z nejpůsobivějších alegorií světové literatury, a proto promlouvá jak k dospělému, tak dětskému divákovi.
Modrý pták jako touha po prchavém, neuchopitelném štěstí. Dobrodružná cesta za duší věcí a tvorů kolem nás, která sama o sobě je cílem – jen na cestě může ústřední dvojice pochopit, že mezilidské vztahy a vzájemný soucit jsou tím, co nám přinese onoho „modrého ptáka“.

Videowalk Play Maeterlinck – doprovodný program před představením Modrý pták
10+, Stavovské divadlo
Doprovodný program videowalk Play Maeterlinck, je dobrodružná cesta Stavovským divadlem. Divákům jsou zapůjčena sluchátka a tablet, a oni samostatně vstupují do prostoru divadla. Interaktivní formát umožňuje volit si svoji trasu a utvářet tak vlastní příběh.
Odehrává se v hledišti, foyer a zákulisí Stavovského divadla.

Balet

Labutí jezero
7+, Státní opera
Bílá a černá labuť. Radost a zoufalství, čistota a pokušení, princova láska i jeho křivá přísaha. Temné jezero a ještě temnější nástrahy i kouzla… Labutí jezero patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům a je milováno nejen kvůli nádherné Čajkovského hudbě, ale i pro nesmrtelný příběh nenaplněné lásky. Dokáže princ Siegfried splnit slib, který dal své milované dívce, nebo zradí a zaprodá svou duši?  

Louskáček – Vánoční příběh
5+, Národní divadlo
Tato rodinná a velmi oblíbená inscenace choreografa Youriho Vámose je nejen krásnou oslavou vánočního času, ale také hlubokým poselstvím o tom, jak vlídnost a soucit dokáží učinit lidi kolem nás šťastnými. Kouzlo Vánoc má velkou moc, dokonce takovou, že dokáže obměkčit zatvrzelé srdce podivínského Scrooge. Víla Vánoc o tom ví své, stejně jako malá Klára, která si tak moc přeje dostat pod stromeček louskáčka… 

Spící krasavice
7+, Národní divadlo
Příběh o zakleté princezně se dočkal mnoha zpracování a půvabná verze brazilské choreografky Marcie Haydée patří k nejzdařilejším. Balet nabízí velkolepou podívanou, skvělé taneční výkony, pestré kostýmy propracované do detailů – a v neposlední řadě šťastný konec, jak to má u správné pohádky být. Spící krasavice potěší děti i dospělé, všechny milovníky klasického baletu.

Leonce & Lena
10+, Národní divadlo
Pohádka, která je zároveň satirickou komedií, vypráví příběh zasněného a znuděného Leonce, prince z království Popo, a půvabné Leny, princezny z Pipi. Jejich královští rodiče chtějí, aby se vzali, ale oni odmítnou. Nakonec se do sebe stejně zamilují… Německému choreografovi Christianu Spuckovi se podařilo vytvořit humorný balet se společenským přesahem, který osloví celou rodinu.

Opera

Jeníček a Mařenka
5+, Státní opera
Režisérem Jeníčka a Mařenky je Matěj Forman, známý našemu publiku především jako autor magických scénografií ke Krásce a zvířeti nebo k Čarokraji. Pohádkovou operu pro celou rodinu hrajeme v češtině.

Prodaná nevěsta
7+, Národní divadlo
Když se Jeníkovi a Mařence v jejich lásce postaví do cesty dohazovač Kecal s koktavým nápadníkem Vaškem, musí Jeník Kecalovy kejkle přelstít a zachránit společné štěstí. To vše zpestří vystoupení komediantů.

Příhody lišky Bystroušky
7+, Národní divadlo
Co se všechno stalo, když si revírník přinesl z lesa malou lišku, jak rostla a získala zase volnost. Taky o starostech pana učitele s láskou, vzpomínání pana faráře a o tom, jak revírník zase potkal lišku.

Rusalka
7+, Státní opera
Jímavý příběh vodní víly, kterou z hlubin vyvedla touha po lásce, uvádíme v inscenaci režiséra oblíbených filmových pohádek Zdeňka Trošky.

Laterna magika

Kouzelný cirkus
5+, Laterna magika na Nové scéně
Vstupte do našeho zázračného cirkusu, v němž můžete putovat za tajemnou krásou Venuše a prožít přitom spoustu dobrodružství.

Zahrada
7+, Laterna magika na Nové scéně
Každý z nás měl v dětství místo, kde zažíval první dobrodružství a objevy. Takovou Zahradu objevili i naši tanečníci. Prostřednictvím tance, podmanivé hudby a projekcí se můžete spolu s nimi ponořit do světa fantazie.

Zázrak (s)tvoření
4+, Laterna magika na Nové scéně
Poetická inscenace pro děti i jejich rodiče o křehkém světě, který si vytváříme sami. Hlavní slovo v ní patří papíru, hravosti a dětské fantazii.