Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Národní divadlo dětem

Speciální akce na představení v sezoně 2022/2023:

  • 50% sleva pro děti do 15 let na všechna místa v sálech ve všech našich budovách na baletní, činoherní představení a představení Laterny magiky s výjimkou těch ve zvláštním režimu*
  • 50% sleva pro děti do 15 let na všechna místa v sále ve všech budovách se nevztahuje na vybrané operní tituly: Aida, Bohéma, Carmen, Don Giovanni, Figarova svatba, Kouzelná flétna, La traviata, Lazebník sevillský, Libuše, Rusalka (v Národním divadle i ve Státní opeře), Prodaná nevěsta a Turandot. Na tyto tituly platí sleva na vyhrazená místa**.
  • sleva neplatí pro doprovod

Speciální akce na představení v sezoně 2023/2024:

  • 50% sleva pro děti do 15 let na všechna místa v sálech ve všech našich budovách na baletní, činoherní představení a představení Laterny magiky s výjimkou těch ve zvláštním režimu*
  • 50% sleva pro děti do 15 let na všechna místa v sále ve všech budovách se nevztahuje na vybrané operní tituly: Carmen, Nabucco. Na tyto tituly platí sleva na vyhrazená místa**.

* Představení ve zvláštním režimu prodeje: Audience u královny, Kytice, Labutí jezero, Louskáček – Vánoční příběh.

** Státní opera – přízemí řada 14–18, II. balkon | Národní divadlo – přízemí řada 11–13, II. balkon, I. a II. galerie | Stavovské divadlo – přízemí řada 12–16, I. a II. galerie  | Nová scéna – všechna místa v sále.


Zároveň si Vás dovolujeme informovat, že večerní představení nejsou vhodná pro děti ve věku do 5 let. 
Sleva se nemusí nevztahovat na pronájmy, hostující soubory a speciální projekty pro školy.
Nárok na slevu se prokazuje při vstupu do divadla, nikoliv při nákupu vstupenky.  

Při návštěvě divadla mohou studenti a mladí diváci do 26 let také využít také 50% slevu na vyhrazená místa na všechna představení ND** a každý měsíc pro ně připravujeme speciální juniorskou nabídku

Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás každý den:
10–18 hodin
+ 420 224 901 448 
info@narodni-divadlo.cz

Laterna magika

BatoLaterna
3 měsíce+, Laterna magika na Nové scéně
Historicky první inscenace Národního divadla a Laterny magiky určená pro miminka! Diváčci od 6 měsíců do 3 let vstoupí spolu se svým dospělým doprovodem na jeviště, které se promění v jedno velké hřiště. Nebudeme jim vyprávět příběh ani předvádět abstraktní choreografii, ale využijeme jejich přirozenou zvídavost. 

Zázrak (s)tvoření
4+, Laterna magika na Nové scéně
Poetická inscenace pro děti i jejich rodiče o křehkém světě, který si vytváříme sami. Hlavní slovo v ní patří papíru, hravosti a dětské fantazii. 

Kouzelný cirkus
5+, Laterna magika na Nové scéně
Vstupte do našeho zázračného cirkusu, v němž můžete putovat za tajemnou krásou Venuše a prožít přitom spoustu dobrodružství.

Balet

Louskáček – Vánoční příběh
5+, Národní divadlo
Tato rodinná a velmi oblíbená inscenace choreografa Youriho Vámose je nejen krásnou oslavou vánočního času, ale také hlubokým poselstvím o tom, jak vlídnost a soucit dokáží učinit lidi kolem nás šťastnými. Kouzlo Vánoc má velkou moc, dokonce takovou, že dokáže obměkčit zatvrzelé srdce podivínského Scrooge. Víla Vánoc o tom ví své, stejně jako malá Klára, která si tak moc přeje dostat pod stromeček louskáčka… 

Marná opatrnost
7+, Státní opera
Dokáže hlavní hrdinka Lise obhájit své právo na lásku a i přes „marnou opatrnost“ své matky si vzít svého milého Colase? Nebo se vdá za prosťáčka Alaina, který je pro život zcela nepoužitelný? Přijďte a uvidíte! Vychutnejte si zamilovaný příběh zasazený do malebného venkovského prostředí a pobavte se pohledem na tančící slepice a živého poníka. Budete odcházet s úsměvem na tváři. 

Labutí jezero
7+, Státní opera
Bílá a černá labuť. Radost a zoufalství, čistota a pokušení, princova láska i jeho křivá přísaha. Temné jezero a ještě temnější nástrahy i kouzla… Labutí jezero patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům a je milováno nejen kvůli nádherné Čajkovského hudbě, ale i pro nesmrtelný příběh nenaplněné lásky. Dokáže princ Siegfried splnit slib, který dal své milované dívce, nebo zradí a zaprodá svou duši?  

Spící krasavice
7+, Státní opera
Příběh o zakleté princezně se dočkal mnoha zpracování a půvabná verze brazilské choreografky Marcie Haydée patří k nejzdařilejším. Balet nabízí velkolepou podívanou, skvělé taneční výkony, pestré kostýmy propracované do detailů – a v neposlední řadě šťastný konec, jak to má u správné pohádky být. Spící krasavice potěší děti i dospělé, všechny milovníky klasického baletu.

Leonce & Lena
10+, Stavovské divadlo
Pohádka, která je zároveň satirickou komedií, vypráví příběh zasněného a znuděného Leonce, prince z království Popo, a půvabné Leny, princezny z Pipi. Jejich královští rodiče chtějí, aby se vzali, ale oni odmítnou. Nakonec se do sebe stejně zamilují… Německému choreografovi Christianu Spuckovi se podařilo vytvořit humorný balet se společenským přesahem, který osloví celou rodinu.

Činohra

Modrý pták
7+, Stavovské divadlo
Nejznámější text vlámského symbolisty, nositele Nobelovy ceny Maurice Maeterlincka, je jednou z nejpůsobivějších alegorií světové literatury, a proto promlouvá jak k dospělému, tak dětskému divákovi.
Modrý pták jako touha po prchavém, neuchopitelném štěstí. Dobrodružná cesta za duší věcí a tvorů kolem nás, která sama o sobě je cílem – jen na cestě může ústřední dvojice pochopit, že mezilidské vztahy a vzájemný soucit jsou tím, co nám přinese onoho „modrého ptáka“.

Kytice
12+, Národní divadlo
Jevištní adaptace nejčtenější české klasiky. Svatební košile, Vodník, Polednice a další magické příběhy plné nadpřirozena. Příběhy svázané s přírodou, venkovskými tradicemi, inspirované českými lidovými pověstmi a báchorkami převedlo na jeviště režisérské duo SKUTR.

Opera

Opera nás baví
5+, Stavovské divadla
Cyklus zábavných a vzdělávacích pořadů pro děti a rodiče. Poznejte krásy a zajímavosti operního světa. Vaší průvodkyní nebude nikdo jiný než emeritní sólistka Opery Národního divadla, paní Jiřina Marková-Krystlíková. Každý měsíc společně nahlédnete do hudebních a divadelních tajů opery, seznámíte se s hudebními nástroji, hudebními skladateli, podíváte se zblízka na divadelní kostýmy a zúčastníte se soutěží.

Jeníček a Mařenka
5+, Státní opera
Režisérem Jeníčka a Mařenky je Matěj Forman, známý našemu publiku především jako autor magických scénografií ke Krásce a zvířeti nebo k Čarokraji. Pohádkovou operu pro celou rodinu hrajeme v češtině.

Jakobín
7+, Národní divadlo
Hravá, vtipná a něžná inscenace pro malé i velké. Pojďme se spolu na chvíli vrátit do školních let! Dvořákův Jakobín je jednou z nejoblíbenějších a nejuváděnějších českých oper. Ocitáme se v dávném českém městečku, do nějž se po letech v cizině vrací „podezřelý emigrant“.

Kouzelná flétna
7+, Stavovské divadla
Pohádková opera Wolfganga Amadea Mozarta nás spolu s princem Taminem a princeznou Paminou provede veselým i napínavým fantastickým světem a ukáže nám, jak se v životě vyplatí být rozvážný, trpělivý, občas umět mlčet a nikdy nepřestat věřit ve šťastný konec. Na své si přijdou všichni – velcí, menší a pokud se nebojí, i docela malí.

Příhody lišky Bystroušky
7+, Národní divadlo
Co se všechno stalo, když si revírník přinesl z lesa malou lišku, jak rostla a získala zase volnost. Taky o starostech pana učitele s láskou, vzpomínání pana faráře a o tom, jak revírník zase potkal lišku.

Rusalka
7+, Státní opera
Jímavý příběh vodní víly, kterou z hlubin vyvedla touha po lásce, uvádíme v inscenaci režiséra oblíbených filmových pohádek Zdeňka Trošky.