Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Činohra

Rozdělení

Jiří Havelka a kol.

Premiéry 22. a 23. června 2023 na Nové scéně nebo v náhradním prostoru

Nová scéna
Premiérový titul

Vyberte datum

  červen 2023

  čtvrtek 22. 6.
  20:00

  Prodej nezahájen

  1. premiéra
  Premiéra
  Premiérový titul

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  Nastudování

  V češtině

  Premiéra

  22. červen 2023

  Tvůrci

  O inscenaci

  Uplynutím posledního dne roku 1992 se Československo, tehdy ještě s oficiálním názvem Česká a Slovenská Federativní Republika, rozdělilo na dvě nové samostatné republiky. Skončila tak éra společného státu, jehož vznik oba národy v roce 1918 tak euforicky vítaly. Během svých téměř sedmdesáti čtyř let existence zažil řadu radostných i temných okamžiků, sounáležitost Čechů a Slováků jej však přesahuje až do dnešních dnů. Prospělo tedy našemu vzájemnému vztahu rozdělení, či ne?

  A cítíme stále vzájemné vnitřní pouto?

  Inscenaci (plánovanou jako společný projekt činoherních souborů Národního divadla a Slovenského národního divadla) připravuje režisér Jiří Havelka, tvůrce, jehož není třeba blíže představovat. Havelkovy projekty Plukovník Švec, Sametová simulace: Kabinet nebo Očitý svědek patří k tomu nejsilnějšímu, co Činohra v minulých letech divákům poskytla, navíc otevírají důležitá a potřebná (mnohdy též tabuizovaná) témata z české historie a nabízejí velké herecké příležitosti.

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. srpna od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce ledna 2023.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u ND

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní), který je od 3. prosince 2021 po generální rekonstrukci opět otevřen pro veřejnost. Ceník a provozní řád naleznete zde.

   

  Občerstvení na Nové scéně

  Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona