Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Balet
Divadlo J. K. Tyla

Srdce

Nová scéna
Světová premiéra

Vážení diváci,
Národní divadlo prodává ve všech budovách vstupenky v plné kapacitě s výjimkou první řady.
Návštěvníci představení musí podle rozhodnutí vlády o rozvolnění v oblasti kultury splnit tyto podmínky.
Vstupenky lze zakoupit na webu Národního divadla a na pokladnách Národního divadla.

Vyberte datum

 • leden
 • únor
 • březen
  leden 2022

  sobota 29. 1.
  19:30

  Vstupenky jsou k dispozici

  Světová premiéra

  neděle 30. 1.
  19:30

  Vstupenky jsou k dispozici

  Světová premiéra
  únor 2022

  pondělí 28. 2.
  19:30

  Vstupenky jsou k dispozici

  Světová premiéra
  březen 2022

  úterý 1. 3.
  19:30

  Vstupenky jsou k dispozici

  Světová premiéra

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  Soubor

  Divadlo J. K. Tyla (Plzeň)

  Srdce

  Transplantace srdce je jedním z neuvěřitelných zákroků moderní medicíny. Tíha osudu a chvíle, kdy se člověk stane dárcem srdce, jsou tak emotivní, že se slovy nedají popsat. Snad hudba a tanec vyjádří radost, ale i smutek a bolest, které provázejí toto vítězství lékařské vědy.

  Strhující taneční drama inspirované skutečným příběhem. Věnováno všem, kteří své srdce darovali, když již sami nemohli dál… Nejen pro milovníky baletu a jiných forem tanečního umění uvádí v koprodukci Agentura SRDCE a Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

  Účinkující

  • 2021-2022

  Tvůrci

  Scénář a libreto
  Milana Pokorná
  Choreografie a režie
  Richard Ševčík
  Scéna a kostýmy
  Marek Cpin
  Projekce
  Jakub Mareš
  Světelný design
  Igor Staškovič
  Asistent choreografie
  Zuzana Hradilová

  O inscenaci

  Strhující taneční drama inspirované skutečným příběhem uvádí v koprodukci Agentura SRDCE s.r.o. a Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

  V roce 2022 uplyne 100 let od narození jihoafrického kardiochirurga, profesora CHRISTIAANA NEETHLINGA BARNARDA, který jako první v roce 1967 provedl úspěšnou transplantaci srdce. Navzdory tomu, že od tohoto neuvěřitelného zákroku uplynulo více než 50 let, stále zůstává transplantační medicína opředena mnoha mýty i spoustou otázek.

  Odvážný taneční projekt SRDCE vypráví hluboký lidský příběh Eriky a Sebastiana, dvou studentů medicíny. Po bezstarostném studiu na vysoké škole se jejich cesty na čas rozdělí. Naposledy spatří Sebastian svou milovanou Eriku v nemocnici, jako její lékař.

  Autorce příběhu, lékařce MILANĚ POKORNÉ, osud Eriky skutečně zkřížil cestu. Až po mnoha letech nalezla způsob, jak silný zážitek sdělit. Beze slov. K realizaci svého originálního projektu oslovila RICHARDA ŠEVČÍKA, choreografa s citem pro vykreslení jednotlivých postav a darem vyprávět příběh pohybem. Velký prostor ponechala autorům hudební předlohy, rockovým hudebníkům a skladatelům JANU REJENTOVI a PAVLU LOCHMANOVI. Jejich hudební kompozice propojuje pocity hlavních postav s divákem. Díky tomuto tvůrčímu týmu vzniklo taneční drama SRDCE, jež vás nenechá v klidu…

  Dílo je věnováno lidem celého světa, kteří své srdce darovali, když již sami nemohli dál.

  Srdce…

  „Není divu, že si v průběhu mnoha století vydobylo tak významné místo v náboženství, poezii či próze. Milujete srdcem, ze srdce také nenávidíte a mnozí se domnívají, že právě zde sídlí vaše duše. Zamyslel jsem se nad tím, kolikrát se během svého života smrštilo a uvolnilo a je-li skutečně schopno reagovat na jakoukoliv lidskou emoci. Vložil jsem ruku do Blaibergova hrudníku, vyjmul jeho srdce a položil jej na misku. Odstranil jsem i jeho duši?“                    Christiaan Neethling Barnard

  Odborná spolupráce: prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., doc. MUDr. Eva Pokorná, CSc.

  Fotografie: Zbyněk Raboň, Karel Audy
  Foto vizuál: Martina Root

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo nabízí vstupenky na leden až červen 2022.

  Od 2. ledna 2022 je zahájen prodej vstupenek na představení do konce června 2022. Předprodej vstupenek na všechna představení (Baletu, Činohry, Laterny magiky a Opery) je v prodeji na 6 měsíců dopředu. 

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na pokladnách Národního divadla. 

  V souladu s nařízením vlády jsou pro návštěvníky divadelních představení stanoveny
  tyto podmínky.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u ND

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní), který je od 3. prosince 2021 po generální rekonstrukci opět otevřen pro veřejnost. Ceník a provozní řád naleznete zde.

   

  Občerstvení na Nové scéně

  Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona