Činohra
Building Conversation

Distant Thoughts

Pro velký zájem přidáváme další termín 2. března od 21 hodin!

Pražské křižovatky
Zdarma

Na základě nařízení vlády budou od 27. prosince všechny pokladny Národního divadla do odvolání uzavřeny.

Základní informace

Soubor

Building Conversation

Nastudování

V češtině

Pro velký zájem přidáváme nový termín!

Pro přihlášení prosím vyplňte krátký formulář:

2. 3. 21:00    PŘIHLÁSIT 

Konverzace může probíhat v českém nebo anglickém jazyce.

Nikdo neví, jak na to. Všechno je zkouška. Život je jedna velká improvizace. Building Conversation vzdávají hold experimentu a pokusu. Přidejte se k nám! Pojďme se ponořit do vod nejistoty a neznáma. Pojďme si dát kolektivní volný pád do budoucnosti.

O projektu

Holandská skupina Building Conversation se na Pražských křižovatkách představila už v roce 2019. Dlouhodobě se zabývají způsobem komunikace – před rokem a půl jsme například pod jejích „vedením“ několik hodin mlčeli. V dnešní době, kdy se mezilidský kontakt a jeho absence nutně stává předmětem našich každodenních úvah, přicházejí se svým „myšlením na dálku“. V tomto projektu se propojí dva lidé, kteří se neznají – nikdy se nesetkali, neví, jak ten druhý vypadá. Prostředkem spojení je telefon.

Jak to vypadá prakticky? Předem obdržíte scénář, který vám částečně předepíše, co říct, ale dostanete prostor i pro svá vlastní slova a své vlastní myšlenky. Scénář bude jakýsi opěrný bod, ale zároveň určitá výzva. Na druhé straně bude někdo, koho neznáte. Máte jen jeho telefonní číslo. I on (nebo ona) má scénář. Dokážete si spolu povídat? Dokážete rozvinout své myšlení na dálku v bezpečném prostředí telefonní komunikace s někým zcela neznámým? Pojďme si zavolat…

Nikdo neví, jak na to. Všechno je zkouška. Život je jedna velká improvizace. Building Conversation vzdávají hold experimentu a pokusu. Přidejte se k nám! Pojďme se ponořit do vod nejistoty a neznáma. Pojďme si dát kolektivní volný pád do budoucnosti.

Building Conversation se roky zabývá tím, jak spolu mluvíme. Tento výzkum nebyl nikdy tak naléhavý. Jak spolu teď mluvíme? Jak se společenský odstup a absence fyzického kontaktu promítá do naší interakce? Jsme si ještě dál, anebo hledáme novou blízkost, nová spojení? A jak virtuální prostor ovlivňuje naše slova naše společné bytí?

Přepínáme mezi velmi místním a velmi globálním – mezi obývákem a celosvětovým lockdownem. Spojuje nás to, nebo se zvýrazňují naše rozdíly? Pro někoho je karanténa vítaným momentem zklidnění a reflexe, pro jiné fyzická nemožnost. Někdo má k dispozici lékařskou péči, ale jiný ne. Nemůže se ze současné krize stát skutečný test solidarity?

 

Praktické informace

  • Účastníci: min. 10 / max. 50
  • Doba trvání: 45 – 60 minut
  • Medium: telefon / WhatsApp
  • Logistika: Účastníci předem obdrží email s podrobnějšími instrukcemi o konverzaci, včetně scénáře.

Building Conversation se postarají o přihlašování, propojí účastníky, poskytnou jim nezbytné informace a odpoví na případné dotazy.

Sdílet na sociálních sítích