MENU

Jakub Kopecký

Narodil se 1977 v Liberci. Po střední Výtvarné škole Václava Hollara vystudoval DAMU obor scénografie na Katedře alternativního a loutkového divadla. Pro SKUTRy se stal významným spolutvůrcem jejich divadla, ať už v Divadle Archa (Nickname, Understand, Duší dítě) nebo na jiných scénách českých divadel (Hrdinové v ND Praha, Plyš v Divadle Na zábradlí, Radúz a Mahulena ND Brno, Muži Divadlo Ponec, Don Giovanni ND Praha, Liška Bystrouška ND Brno, Labutí jezero, Evžen Oněgin a Pěna dní Klicperovo divadlo HK, Human Locomotion ND Praha, Výlety páně Broučkovy, La clemenza di Tito ND Moravskoslezské), Vojcek DJKT Plzeň, Dítě a kouzla, Liška Bystrouška Jihočeské divadlo a nebo v zahraničí (Army House of Culture v polské Legnici).

Spolupracuje s řadou dalších zajímavých tvůrců. Navrhl scénografie pro Jana Kodeta (Čarodějův učeň, Malá mořská víla ND Praha), Jiřího Adámka (Tiká, tiká, politika nebo Evropané, Po sametu ND Praha), Jiřího Nekvasila (Perikles v Klicperově divadle HK), Davida Drábka (Podivuhodné cesty Julese Verna ND Praha, Unisex Klicperovo divadlo HK)  anebo přední taneční soubor DOT504 (Muh hunt a Perfektní den), Cirk La Putyka (Dolls) a také pro Lenku Vágnerovou (Gossip la fabrika, Robin Hood Divadlo Minor). Věnuje se i vlastní autorské divadelní tvorbě (experimentální projekty Pollygone a Údolí).

OCENĚNÍ

Za projekt Bouda III ND Praha (I. Klestilová: Hrdinové) byl v roce 2006 nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii scénografie roku.


Aktualizace: březen 2017

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.