Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Wim Vanlessen

Wim Vanlessen

První sólista / Flanderský královský balet / Belgie

Biografie

Narodil se v Belgii a studoval na Royal Balet School v Antverpách. Již v 17. letech Vanlessen vyhrál stříbrnou medaili na Concours International de Danse v Houlgate a „Prix Professionnel“ na Prix De Lausanne. Získal angažmá v Royal Ballet of Flanders, kde se rychle zdokonalil a v současné době tančí všechny hlavní role.
Získal velký zájem médií díky svým vynikajícím představením Spící krasavice, Labutího jezera, Giselle, Bajadéra, Romea a Julie, Apollon Musagète a mnoho dalších.
Spolupracoval se známými choreografy, jako jsou Maurice Béjart (na baletním představení Sonate), William Forsythe (na baletním představení In the Middle, Somewhat Elevated, Herman Schmerman, Artifact, Impressing the Czar), Jiří Kylián (na baletním představení Return to the Strange Land” and “Forgotten Land), David Dawson (na baletním představení The Grey Area, The Sweet Spell of Oblivion a The Third Light) nebo Jorma Elo (na baletním představení Lost By Last).
Tančil na Gala des Étoiles v Paříži, na Olympijských hrách v Naganu, na závěrečném galavečeru u příležitosti konání Prix de Lausanne a také na Gala Benois de la Danse ve Velkém divadle v Moskvě, kde byl také navržen na cenu Nejlepší tanečník.
Získal cenu časopisu Dance Europe – Tanečník roku (Best Male Dancer) v letech 2004, 2005 a 2006.
Vyhrál také Cenu kritiků časopisu s názvem Ballet 2000 v Cannes.