Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Vincent Macaigne

Biografie

Francouzský divadelní a filmový režisér, herec a dramatik Vincent Macaigne se narodil 19. října 1978 v rodině byznysmena a malířky íránského původu. V roce 2014 získal Césara jako nadějný herec, ostatně je označován za „nového Gérarda Depardieua“.

Divadelně debutoval inscenací Friche 22.66 roku 2004. V roce 2006 uvedl v pařížském divadle Bouffes du Nord Requiem 3. V roce 2009 při práci na Idiotovi! byl stižen záchvatem mrtvice –  podle jeho slov ho zdravotní příhoda nijak nepoznamenala a rozhodně neoslabila.

Hra Je suis un pays, kterou překládáme jako Stát jsem já, byť přesnější by bylo Jsem země, měla premiéru v roce 2017 ve švýcarském divadle Vidy v Laussane jako koprodukční inscenace, jež – vychvalována i zatracována – objela celou Francii. Je to jeho první text, který vyšel knižně (2019), a zároveň zatím poslední jeho divadelní inscenace.

Z jeho filmů se v české distribuci objevily snímky Bílá jako padlý sníh (2019) a Dokud nás svatba nerozdělí (2017). Febiofest roku 2014 uvedl 2 podzimy, 3 zimy.