Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Viktorie Vášová

Viktorie Vášová

(*1991)

Biografie

Po absolvování hudební sekce Gymnázia Jana Nerudy studovala informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK, kde dokončila bakalářské studium. Během magisterského studia však přešla na DAMU, kde v současné době studuje obor režie na Katedře alternativního a loutkového divadla.

Se Zuzanou Scerankovou spolupracovala na pohyblivých instalacích Příliv a odliv (Pražské Quadriennale, 2015) a Coal miners visit Hades’ underworld (Festiwal Nowej Scenografii, Katowice, 2015).

Je spoluautorkou inscenace (Buranteatr, 2016), ADA (Venuše ve Švehlovce, 2017), která byla uvedená také na festivalu V4 v Nitře a Patriarch's autumn v Rize, a 49 barů (DISK, 2017).

Je aktivní členkou tvůrčí skupiny 8 lidí zabývající se zásahy do veřejného prostoru reagující na aktuální společenská témata na pomezí divadla a performance.