Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Thomas Gazheli

Thomas Gazheli

Host Opery

Biografie

Německý basbarytonista Thomas Gazheli je pravidelným hostem renomovaných operních scén a koncertních pódií. V oblasti opery se v posledních letech představil jako Bludný Holanďan v drážďanské Semperově opeře, Královské dánské opeře v Kodani, v Maďarské státní opeře v Budapešti, v Opéra de Montreal, v Staatstheater Wiesbaden, na festivale Maggio Musicale Fiorentino ve Florencii, v Řecké národní opeře v Athénách, v Michigan Opera Theatre a v National Centre for the Performing Arts v Pekingu, dále jako Jochanaan v operních domech v Bonnu a Štýrském Hradci, Don Pizarro v Opéra Royal de Wallonie v Lutychu, Orest v Detroitu, Telramund v Opéra de Marseille, Alberich v Opera de Oviedo a ve Staatstheater Kassel, Alberich, Amfortas, Telramund, Wanderer a Nabucco na Tyrolském festivale v Erlu, Rigoletto v Sárském státním divadle v Saarbrückenu ad. Je rovněž vyhledávaným koncertním pěvcem s rozsáhlým repertoárem.
Thomas Gazheli se narodil v Karlsruhe, kde studoval hru na trubku a housle. Poté se zaměřil na zpěv, který vystudoval na Vysoké hudební škole ve Frankfurtu nad Mohanem a v Mnichově.