Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Raven .

Raven

Biografie

Raven je zpěvák, pianista, skladatel a textař. Kromě osmi autorských alb, z nichž to nejnovější – Waltz - vyšlo v říjnu 2016, je autorem filmové a scénické hudby a kromě sólové dráhy spolupracoval s celou řadou interpretů a kapel ( Krausberry, Bára Basiková, Neřež, Nasycen …). Zároveň je jedním ze sólistů RockOpery Praha. Jeho hudba osciluje mezi městským šansonem, jazzem, folkem s názvuky world music a klasickou hudbou. Hlavní Ravenovou palnou zbraní jsou texty písní, které palčivě komentují aktuální témata i nedávnou historii starého kontinentu. Zároveň Raven pracuje jako aranžér, hudební režisér a producent ve vlastních nahrávacích studiích.

Na albu Waltz (Jiný břeh, 2016) přichází Raven s kolekcí nových písní aranžovaných většinou pro zpěv, klavír a komorní orchestr. Texty šansonů a balad se snaží vyprávět příběhy, ať už jde
o pasternakovské podobenství z válečné Ukrajiny, osudy židovského chlapce Maxe Mannheimera, hledání jednoduché lásky v zamotaném světě  nebo o hříčky, v nichž Raven spěchá dokázat, že láska je jen různá forma brambor a krajíc padá vždy namazanou stranou dolů.