Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Milko Lazar – Piano and Drums (2015), pro Nederlands Dans Theater

Biografie

Slovinský hudební skladatel a multiinstrumentalista, jehož dílo se dostalo i do newyorské Carnegie Hall. Lazar vystudoval střední hudební školu, poté nastoupil na Kunst-Universität ve Štýrském Hradci, kde se věnoval jazzovému a klasickému klavíru a hře na saxofon. Na Koninklijk Conservatorium (Královské konzervatoři) v nizozemském Haagu následně vystudoval barokní hudbu a hru na cembalo. Patnáct let byl stálým členem Big Band RTV Slovenia, během své jazzové kariéry spolupracoval s řadou světově proslulých hudebníků a orchestrů. Založil i vlastní uskupení Milko Lazar Quartet, Quatebriga nebo Royal Society. Od roku 2005 spolupracuje v klavírním duu s Bojanem Goriškem.

Kromě komponování pro různé komorní soubory a symfonické orchestry pravidelně vytváří hudbu pro filmy, divadlo, tanec a multimediální projekty. Od roku 2008 je spolupracovníkem choreografa Edwarda Cluga, pro něhož vytvořil partitury baletů Prêt-à-porter nebo Handman. V roce 2005 získal Cenu Prešerenova fondu, roku 2010 Župančičovu cenu za skladbu.