Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Michal Nejtek

Biografie

Absolvoval Konzervatoř v Teplicích (klavír) a Hudební fakultu AMU v Praze (skladba). Píše symfonickou i komorní hudbu, věnuje se scénickým projektům (např. Lamenti). Obdržel objednávky na nové kompozice od festivalů Donaueschinger Musiktage, Varšavský podzim, Klangspuren a Pražské jaro. Spolupracuje se skupinou The Plastic People Of The Universe (Obešel já polí pět, Pašije, Co znamená vésti koně). Hrál nebo hraje na klávesové nástroje v souborech Agon, Face Of The Bass, Limbo, David Koller Band, NTS a Michal Pavlíček a Trio.

Věnuje se hudbě pro divadlo a film (Arnošt Goldflam, Jiří Ornest, Jiří Havelka, Braňo Mazúch, SKUTR, Jaro Vojtek atd.). Za hudbu k divadelní performanci Exit 89 (Divadlo Archa) byl nominován na cenu Alfreda Radoka.

Má rád jazz, rock i klasiku, vše originální, pravdivé a silné. Učil na Konzervatoři v Teplicích a na VOŠ Jaroslava Ježka, absolvoval doktorské studium v oboru kompozice na JAMU v Brně. Občas píše recenze do časopisu Harmonie. Skládání a hraní hudby považuje za něco na způsob dobrodružné procházky džunglí a proto ho to baví.