Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Michaela Hořejší

Biografie

Na divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vystudovala obor scénografie. Od roku 1998 spolupracuje jako scénograf a kostýmní výtvarník s divadly v Čechách (Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Na Fidlovačce), na Moravě (ND v Brně, MD ve Zlíně), na Slovensku (DAB v Nitře, ŠD v Košicích, ŠD v Martině) a v Rakousku (Theater Brett). Pravidelně pracuje s režiséry J. A. Pitínským, J. Gombárem, I. Rajmontem, R. Polákem ad. Podílela se na vzniku téměř padesáti inscenací, mezi jinými na Lišce Bystroušce – příběhy krve režiséra Pitínského, která získala Cenu Sazky a Divadelních novin (2005) a na Smrti Hippodamie téhož režiséra, hra byla nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Inscenace roku (2006).
Filmografie: Jako kostýmní výtvarník spolupracovala na filmech – Post Coitum (režie J. Jakubisko), Ro©k podvraťáků (režie K. Janák), Past na Ježíška (režie K. Janák), Malé radosti (K. Debské), Perlička (M.Dvořáková), T. Bařiny – Edisoni (pilotní díl seriálu) a M. Dolenského – Chyťte doktora (režie M. Dolenský). Další mimodivadelní činnost: Pracovala na kampaních TV Nova: Jaro 2007, Léto 2007, Zima 2007 a na videoklipech a reklamách. S činohrou Národního divadla již spolupracovala, a to na Vedralový Starých režisérech (We Got Him!) – v Divadle Kolowrat 2008 (režie I. Rajmont).