Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Marie Doležalová

Marie Doležalová

Host Činohry

Biografie

Marie Doležalová je studentkou 6. ročníku Pražské konzervatoře. Pochází z Trutnova, kde vystudovala 5 ročníků trutnovského osmiletého gymnázia. Narodila se v Karviné. (Jejím příbuzným je polský herec Jan Monczka, který hraje mimojiné v Polském národním divadle.)
Role v divadle konzervatoře: Colombína (J. Vostrý: Tři v tom, režie J. Reidinger), 2. teta, 2. dvorní dáma (W. Gombrowicy:  Yvonna, princezna burgundánská, režie J. Bábek), Camila (E. Syigligeti: Liliomfi, režie J. Bábek).
Další divadelní role: Dafné (E. Rovner: Bílá vrána, rež. Eva Bergerová, Strašnické divadlo), Velvet (B. Elton: Popcorn, režie Eva Bergerová, Strašnické divadlo), Stračinská (M. Doležalová,J. Zeman: Krysy, autorský muzikál, divadlo Na Prádle)
Filmové role: Iška (Pusinky, Karin Babinská, 2007)
Televizní role: Lojzička (Lojzička je číslo, rež. M. Hanuš, 2006, čt1), Saša Jurigová (Ordinace v růžové zahradě, nova), Šárka (Dobrá čtvrť, K. Smyczek, 2008, čt1), Saša Bůčková (Comeback, nova), Dáňa (Šejdrem, rež. Z. Tyc, duben 2009, čt1).
Marie je členkou a tvůrčí složkou hudební skupiny Olats Otesoc, která vznikla v roce 2003, dalšími členy jsou její spolužáci J. Cina, A. Hendrychová, M. Vaňkátová, A. Vaňkátová. Toto kabaretní vokálně-instrumentální uskupení vystupuje v kavárně divadla Na Prádle, ve Strašnickém divadle a na malé scéně divadla Pod Palmovkou, příležitostně na jiných místech. Marie miluje divadlo i film, ale také psaní a umění vůbec. Ráda by pokračovala v autorské divadelní tvorbě, která je pro ni skvělým vyvážením role herce, který se musí podřizovat. A také věří, že každá role a vůbec všechno v životě přichází ve správnou chvíli.