Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Marek Pivovar

Marek Pivovar

Biografie

Narodil se v roce 1964, studoval divadelní vědu na filosofické fakultě Masarykovy univerzity (tehdy UJEP) v Brně, pak působil jako kulturní redaktor Brněnského večerníku, revue Box Jiřího Kuběny a nakonec jako redaktor České televize v Brně.
Od roku 1994 žije v Ostravě a je dramaturgem činohry NDM (dva roky byl na částečný úvazek také dramaturgem činohry Národního divadla Brno). Dramaturgicky se podílel na přibližně šedesáti inscenacích. Píše dramatizace i původní hry (mj. Klub sebevrahů, Nezdárný syn, Neználek podle Stanislavského, Romance pro křídlovku, Zlaté rouno, Kronika města Kocourkova, také dvě baletní libreta pro NDM – Tance Rudolfa II. a Spor aneb Dotyky a spojení).
V roce 2000 se zúčastnil mezinárodního divadelního festivalu Temporalia v Bruselu se svou hrou Evropa, Evropa aneb Jak John Brown a doktor Lukomski naklonovali Evropskou unii. Trvale spolupracuje jako režisér a autor s Českým rozhlasem, občasně s Českou televizí.