Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Lukáš Král

Lukáš Král

Host Činohry

Biografie

Herectví vystudoval na Vyšší odborné škole herecké v Praze (absolvoval v roce 2003). Svoji hereckou praxi začínal v Praze v Divadle Na prádle (hrál tu např. Jima a Jonáše v Obchodníkovi s deštěm nebo Dona v inscenaci …i motýli jsou volní) a v Komorní činohře (např. Nikolaj v Bílých nocích, Elling ve hře Elling a Kjell Bjarne, Freud v Pacientovi pana Freuda aj.).
Od roku 2008 je členem činohry Moravského divadla v Olomouci, kde už byl mimo jiné Cassiem v Othellovi, hraje Myškina v Idiotovi, Muže v inscenaci Koně k nezkrocení – Chuť žít a další. V činohře Národního divadla není úplným nováčkem – už v době svých studií zde hrál malé role např. ve Večeru tříkrálovém, v Mnoho povyku pro nic a dalších. Jako herec se uplatnil v několika představeních různých agentur, spolupracuje s filmem, televizí a především s rozhlasem.