Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Lada Jelínková

Lada Jelínková

Host Činohry

Biografie

Hereckého vzdělání se jí dostalo na brněnské JAMU, kde studovala v ročníku profesora Josefa Karlíka. Absolvovala v roce 1998. Hned po absolutoriu se stala členkou činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci (do 2001). Diváci ji tam měli možnost vidět mimo jiné jako Rosalindu v komedii Jak se vám líbí nebo jako Abigail v Čarodějkách ze Salemu či jako Kněžnu v Lucerně aj.
Od roku 2001 je v angažmá v pražském Činoherním klubu, kde si už zahrála např. Soňu v Lesoduchovi a Fatimu v Návratu do pouště, v současné době tam představuje Lucrezii v Impresáriovi ze Smyrny, Mette v Rodinné slavnosti a Martu Babakinovou v Ivanovovi. Před časem hostovala v hlavní roli Lízy Doolittlové v Pygmalionu v Západočeském divadle v Chebu.
V Činohře Národního divadla hostuje poprvé. Zahrála si už několik rolí ve filmu. Nejdůležitější pro ni zatím byla titulní role Hanele ve snímku režiséra Kachyni.