Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Kateřina Petrová

Kateřina Petrová

Host Činohry

Biografie

Po maturitě na gymnáziu začala svou divadelní dráhu jako herečka-elévka v roce 1992 v karlovarském Divadle V. Nezvala, kde si zahrála mimo jiné Dorotku ve Strakonickém dudákovi nebo Winifred v Limonádovém Joeovi. Po roce odešla na pozvání Otomara Krejči do Divadla za branou II (nastudovala tu např. Duňašu (Višňový sad), Blanche (Dialogy karmelitek), kde působila až do zániku divadla.

Po roce 1996 byla ve svobodném povolání a hostovala na různých scénách – v Činoherním klubu ji mohli diváci vidět jako Irinu ve Třech sestrách, v Divadle Na zábradlí hrála Kolombínu v Létavém lékaři, v příbramském Divadle A. Dvořáka si zopakovala roli Winifred v Limonádovém Joeovi. Posléze (po mateřské dovolené) nastoupila do angažmá v Městských divadlech pražských (2003-07; byla zde např. Soňou a Sárou v Bevellově Zmatení jazyků, Elou Delahayovou v Thomasově Charleyově tetě, Baronesou Fairfaxovou ve Wildeově hře Jak je důležité míti Filipa, Patricií ve Vilfridově Bez obřadu či Preciézkou v Schmittově Frederickovi).

V současné době (po další mateřské dovolené) není ve stálém angažmá, ale hraje Biancu v agenturním zájezdovém představení Horníčkových Dvou mužů v šachu. Mimo divadelní prkna se hodně věnuje dabingu, objevuje se i v televizních inscenacích (nyní např. v Ordinaci v růžové zahradě).