Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Jiří N. Jelínek

Jiří N. Jelínek

Host Činohry

Biografie

V letech 1993-2002 byl houslistou Pražského Studentského Orchestru pod uměleckým vedením Mirko Škampy. Studium herectví absolvoval na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, kde ztvárnil mnoho rolí v divadle Disk (Soleného ze Tří sester, Bettelheima ve Spalovači mrtvol, Vladimíra a Estragona v Čekání na Godota atd).

V Národním divadle poprvé hostoval ještě za studií jako Orlík v Pitínského adaptaci Babičky Boženy Němcové a pozděj se zde objevil i v Žebrácké opeře. V současné době působí v mezinárodní divadelní skupině NIE Theatre, kde se podílel na inscenacích „Tales From The Middle Of Town“ v Anglii a „HAV“ v Norském Oslu v režii Alexe Byrna a Kjella Moberga. V Praze ho můžete též vidět jako Tonyho D. (Antonína Dvořáka) ve stejnojmenné inscenaci divadla Rubín. Účastní se též různých produkcí spojených s pouličním divadlem jako performer, chůdař a hudebník.

V roce 2009 založil tanečně akrobatickou skupinu chůdařů Long Vehicle Circus, jejíž první premiéra proběhla v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji.

FILM A TELEVIZE

Před kamerou si zahrál větší či menší role pod vedením režisérů Hideki Takeuchiho, Karla Smyczka, Christopha Starka, Gary K.Griffina aj. Věnuje se i divadelní fotografii a plakátové tvorbě (výstava Babiččino údolí v Národním divadle 2008).

Jako houslista a zpěvák účinkuje v balkánké klezmer kapele Fekete Seretlek s níž v roce 2008 natočil CD.